DENİZLİ HABERLERİ

Cizreli öğrencilerin kitapları Denizlili öğrencilerden

DHA
28.03.2016 - 16:11Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'deki öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı'nın talimatıyla Şırnak'ın Cizre İlçesi'ndeki öğrenciler için başlatılan kitap toplama kampanyasında binlerce bilimsel, hikaye, roman, tiyatro eseri ve şiir kitabı bağışladı.

Denizli'de toplanan kitaplar 8 ile 12'nci sınıf öğrencileri için 31 Mart Perşembe günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Şırnak'ın Cizre İlçesi'ne gönderilecek. Vali Yardımcısı Ali Şanlıer ile birlikte Pamukkale Hulusi Kulaklı Ortaokulu'nu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, burada toplanan kitapları inceledi. Oğuz, "Amacımız Şırnak Cizre'deki öğrencilerimizin okumaktan mahrum kalmalarını önlemektir. Okuma kültürlerini geliştirmek istiyoruz. Cizre ilçesini Denizli olarak kardeş kabul edip bu kardeşlik çerçevesinde kitaplarımızı paylaşıyoruz. Hulusi Kulaklı Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri kampanyamıza çok güzel bir duyarlılık göstererek kısa süre içerisinde binlerce kitap topladı" dedi.

Ferah IŞIK / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Cizreli öğrencilerin kitapları Denizlili öğrencilerden hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 16 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cizreli öğrencilerin kitapları Denizlili öğrencilerden haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı