GÜMÜŞHANE HABERLERİ

Cizre'deki olaylar

AA / İbrahim ÖZDEMİR
29.12.2014 - 17:49Son Güncelleme :

- AK Parti Gümüşhane Milletvekili Aydın: "Devlet her türlü tedbiri almaya muktedirdir, Cizre provokasyonu amacına ulaşamayacaktır"

YEREL HABERLER GÜMÜŞHANE

AA / İbrahim ÖZDEMİR

GÜMÜŞHANE (AA) - AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın, devletin her türlü tedbiri almaya muktedir olduğunu, Cizre'deki provokasyonunun amacına ulaşamayacağını belirtti.

Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin sağladığı ekonomik istikrar ve yatırım hamleleriyle ülkenin çekim merkezi haline geldiğini ifade etti.

Hükümetin başlattığı çözüm süreci ve terörün ülke topraklarını terk etmesinin, bazı iç ve dış odakların huzurunu kaçırdığını kaydeden Aydın, Türkiye'yi yeniden çatışma ortamına çekmek isteyenlere devletin asla müsamaha göstermeyeceğini vurguladı.

Türkiye'nin, özellikle sınır ilçelerinde bir şekilde şiddete başvurarak dışarıdaki huzursuzluğu ve çatışmayı içeri taşımak isteyenlerin olduğunu ifade eden Aydın, şunları kaydetti:

"Kamu düzenini bozmak isteyene devletimiz bunun hesabını soracak güce ve kabiliyete sahiptir. Şu anda ülkemizde bir anda sanki büyük bir kargaşa ortamı geliyormuş gibi bunu kullanmak isteyen unsurlara dikkati çekmek gerekiyor. Bu provokasyonlar çözüm sürecini engellemeyecektir. Aslında bu olaylar birçok çevrenin çözüm sürecinden ne kadar rahatsız olduğunu gösteriyor. Bunun yanında paralel yapının bazı kanalları olayları çarpıtarak, abartarak vererek ülkemizde bir kargaşa ortamı varmış gibi göstermeye çalışıyorlar. Bunlara da dikkat etmek lazım. Bazıları, Türkiye'yi eski, karanlık ve içine kapalı, dünyadan soyutlanmış, ekonomisi yabancı sermayeye teslim olmuş olarak görmek istiyor."

"Yeni Türkiye'de eski alışkanlıklara yer yok" ifadesini kullanan Aydın, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Artık yeni bir Türkiye ve AK iktidar var. Hükümetimiz Allah'ın izniyle ve milletimizin kendisine gösterdiği teveccühle her türlü zorluğu aşabilecek güce ve kudrete sahiptir. Vatan, millet, bayrak seven Gümüşhane, huzur, kardeşlik ve sevginin önplanda olacağı bir Türkiye'de ne 17-25 Aralık darbelerine prim verir ne de 6-7 Ekim olaylarına. 17-25 Aralık darbe operasyonlarına tepki olarak yaptığımız bilgilendirme toplantılarında salonlar taştıysa o kıymetli insanlar bu tür ülkeyi bölme provokasyonlarına asla prim vermeyecektir. Devlet her türlü tedbiri almaya muktedirdir, Cizre provokasyonu amacına ulaşamayacaktır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gümüşhane haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Gümüşhane haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Cizre'deki olaylar haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

GÜMÜŞHANE İLÇELERİ

GÜMÜŞHANE NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:42
 • Guneş
  07:30
 • Öğle
  12:28
 • İkindi
  14:50
 • Akşam
  17:04
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı