Gündem Haberleri

  Cizre'de yağmur suları ev ve işyerini bastı

  Ramazan İMRAĞ/CİZRE (Şırnak), (DHA)
  01.11.2009 - 18:31 | Son Güncelleme:

  ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde gündüz saatlerinde aralıksız sağanak yağmurla birlikte oluşan sel, ilçede hayatı olumsuz etkiledi. Belediye binası dahil, birçok ev ve işyeri sular altında kaldı.

  Tüm yurtta etkisini gösteren sağanak yağış, Cizre İlçesi'nde de etkili oldu. Aralıksız 2 saat süren yağış nedeniyle oluşan seller, ilçe merkezindeki birçok işyeri ve ev ile belediye binasını bastı. Cudi, Sur, Yafes ve Nur mahalleleride hayatı olumsuz etkileyen sel suları, büyük çapta hasara yolaçtı.

  Cudi Mahallesi Önder Sokak'taki evinde 3 çocuğuyla birlikte sel sularına teslim olan Cahide Budak, çocuklarını dama çıkararak hayatlarını zor kurtardığını belirterek, “Sel suları aniden bastı. Çocuklarımı aldığım gibi evin damına çıktık. Ama sel suları bütün eşyalarımı alıp götürdü. Kalan eşyalarım ise kullanılamaz hale geldi. Yetkilileri aradım ama kimse gelmedi” diye dert yandı.

  Sel sularının bastığı Cizre Belediyesi'nde ise sel alarmı verildi. İkinci bir emre kadar person izinlerinin kaldırıldığı belediye yetkilileri, hoperlörden halka dikkatli olmaları uyarıları yapılıyor. Bu gece de devam etmesi beklenen sağanak yağmur karşısında olabilecek sel karşısında halkın uyanık kalması anonsu yapıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı