Gündem Haberleri

  Cizre'de kıyafetli iskelet şoku

  Hürriyet Haber
  05.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şırnak'ın Cizre ilçesinde, dün serinlemek için girdiği Dicle Nehri'nde boğulan gencin defni için iki ayrı yerde kazılan mezar yerinde elbiseleriyle gömülmüş 2 kişiye ait kemikler bulundu.

  Alınan bilgiye göre, Aslan ailesinin fertleri, nehirde boğulan çocukları İbrahim Aslan’ın (16), defnedilmesi için Asri Mezarlık'ta mezar kazmaya başladı.

  Kazılan yerde elbiseleriyle gömülmüş insan kemikleri bulunması üzerine 5 metre mesafede ikinci bir mezar yeri kazıldı.
     
  Burada da aynı şekilde elbiseleriyle gömülmüş insan kemiklerinin çıkması üzerine, Cizre Belediyesi avukatı Sertaç Özkan'a haber verildi. Mezarlığa gelen Özkan, durumu Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirdi.

  Cumhuriyet savcılığının talimatıyla kemiklerin çıktığı yerde güvenlik önlemi alındı, kazılara  devam edildi. İbrahim Aslan'ın cenazesi ise kazılan üçüncü mezar yerinde defnedildi.

  Avukat Sertaç Özkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, defin işlemi sırasında bazı elbise parçalarına ulaşılınca kendisine haber verildiğini söyledi.

  Olay yerine gelip insan kemiklerini gördükten sonra durumu cumhuriyet başsavcılığına haber verdiğini belirten Özkan, "Bunun üzerine kazı çalışmaları başladı. Şu an çalışmalar devam ediyor. Şimdiye kadar 2 ceset bulundu, daha fazla da olabilir. Hala kazı devam ediyor. Kemiklerin kime ait olduğu konusunda şu an bilgi vermek mümkün değil" dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı