Gündem Haberleri

  ‘Cizre’, emniyet müdürünü götürdü

  Fevzi KIZILKOYUN / ANKARA
  22.01.2015 - 02:39 | Son Güncelleme:

  İÇİŞLERİ Bakanlığı’nın 15 emniyet müdürünün merkeze çekildiği, 21 ilin emniyet müdürünün değiştiği Emniyet Müdürleri Kararnamesi Resmi Gazete’de yayınlandı.

  ‘Paralel Yapı’ soruşturmasıyla bağlantılı müdürlerin merkeze çekildiği, performansı düşük olanların da küçük illere atandığı iddia edildi. Son bir ayda 6 kişinin öldüğü Cizre’deki olaylar Şırnak Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu’yu yerinden etti. Aydoğdu, Bartın Emniyet Müdürlüğü’ne atandı. Şırnak’a Polis Başmüfettişi Celal Sel getirildi.

  ‘DUDAK UÇUKLATAN MÜHİMMAT’ DEMİŞTİ
  Yasadışı geçişler, IŞİD ve El Kaide bağlantılı olaylarla gündeme gelen Mersin ve Gaziantep emniyet müdürleri de değişti. Türkiye’deki en büyük silah ve mühimmatın ele geçirildiğini “Açıklarsam dudağınız uçuklar” sözleriyle duyuran Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Gezer merkeze alındı. Yerine Polis Başmüfettişi Erhan Gülveren getirildi. Mersin’de de Emniyet Müdürü Hasan Hüseyin Bahar merkeze alındı, yerine Polis Başmüfettişi Rahmi Baştuğ atandı.

  YASADIŞI DİNLEME SORUŞTURMASI
  Gaziantep’e atanan Gülveren ile Mardin’e atanan Polis Başmüfettişi Lütfullah Uğur Pekcan, Emniyet içindeki ‘Paralel’ soruşturmayı yürüten müfettişler arasında yer alıyordu. Hrant Dink cinayeti soruşturması kapsamında tutuklanan Ercan Demir’in yerine Ayhan Altok, Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğüne atandı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı