Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cizre Emniyet Müdürü görevden alındı

  Ramazan İMRAĞ/CİZRE (Şırnak) (DHA)
  31 Aralık 2014 - 10:25Son Güncelleme : 31 Aralık 2014 - 13:27

  ŞIRNAK’ın Cizre ilçesinde 3 kişinin öldüğü, 5 kişinin yaralandığı HÜDA-PAR ile PKK arasındaki çatışmalarının ardından İlçe Emniyet Müdürü Ozan Başurgan görevden alındı.

  Cizre ilçesinde 27 Aralık Cumartesi saat 03.00 sıralarında PKK’nın gençlik yapılanması olarak bilinen Yurtsever Devrimci Gençlik Harekatı (YDG-H) üyeleri, Nur Mahallesi’nde bulunan Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) üyeleri ve yöneticileri arasında çatışma çıktı. Yaklaşık 8 saat süren olaylarda biri HÜDA PAR yöneticisinin babası olan Abdullah Deniz olmak üzere toplam 3 kişi yaşamını yitirdi, 5 kişi de yaralandı.

  Cizre’de yaşanan bu çatışmalardan sonra Cizre Emniyet Müdürü Ozan Başurgan görevinden alındı, yerine ise yeni bir müdür atandı.

  Cizre Emniyet Müdürü görevden alındı

  Şırnak Valiliği, Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğüne 26 Aralık'ta daha önce planlaması yapılan personelin atandığını bildirdi.

  Valilikten yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında Cizre İlçe Emniyet Müdürü'nün görevden alındığına dair haberler yer aldığı belirtildi.

  Sözkonusu haberlerin gerçeği yansıtmadığı vurgulanan açıklamada, "Cizre İlçe Emniyet Müdürü olarak daha önceden planlaması yapılmış olan personelimiz, 26 Aralık 2014'te atanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı