Gündem Haberleri

  Cizre’de esnaf kepenk açmadı

  Ramazan İMRAĞ/CİZRE (Şırnak), (DHA)
  25.12.2009 - 11:38 | Son Güncelleme:

  Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde kepenkler yine açılmadı.

  Şırnak'ta da kepenkler kapalı   

  Terör örgütü PKK'nın yasa dışı KCK- Türkiye Meclisi yapılanmasına yönelik operasyonlar kapsamında dün eski DTP’li belediye başkanlarının gözaltına alınmasını protesto amacıyla Cizre İlçesi’nde esnaf bugün kepenk açmadı.

  Yasadışı KCK Türkiye Meclisi’ne yönelik 4’ncü dalga operasyonu kapsamında, Şırnak’ın Cizre İlçesi’nin kapatılan DTP’li Belediye Başkanı Aydın Budak ve diğer belediye başkanlarının gözaltına alınmasını protesto etmek için ilçe esnafı bugün işyerlerini açmadı.

  SOKAKLAR BOŞ
  Kepenklerin açılmadığı Cizre’de alışılmışın dışında bir gün yaşanıyor. Her eylem günlerinde esnaf kepenk kapatmasına rağmen cadde ve sokaklar yine kalabalıktı. Ancak bugün yapılan eylemde kepenkler kapalı, sabah saatlerinde cadde ve sokaklara kimse çıkmadı.

  Bu arada Cizre Belediye binası önünde partililer tarafından çadır kuruldu. Çadırın kurulması, partililerin açlık grevi veya oturma eylemi yapabileceğinin göstergesi olarak değerlendiriliyor.

  Sesizliğe bürünen ilçede olası bir eylem öncesi güvenlik güçleri, ilçe merkezindeki araç lastiklerini toplamaya başladı. Karayollarına ait bir iş makinası, Nusaybin, İdil ve Yafes Caddeleri üzerinde genelde barikatlarda kullanılan veya ateşe verilen lastikler birer birer toplanarak, Karayolları Müdürlüğü bahçesine götürüldü. Polis, Dörtyol kavşağı ve İdil Caddesi üzerinde geniş güvenlik önlem aldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı