« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çizme'yi sallıyor

İnter'li Okan, Brescia maçındaki futbolu ve attırdığı golle İtalyan basınından büyük övgü alırken, La Gazzetta dello Sport gazetesinin başyazı konusu oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orta sahada kurt

Brescia maçında nefis futbol sergileyen İnter'li Okan, La Gazzetta dello Sport gazetesinin Haftalık Panorama sayfasında başyazı konusu oldu. Gazete, ‘‘Savunmada polislik yapıyor, kuş uçurtmuyor. Orta sahada kurt gibi. Forvette ise doludizgin. Serbest atış yapıyor, avcılığı üstleniyor. Okan insanların en iyi dostu’’ yorumu yaptı.

Çok değerli pas

Marco Pastonesi imzalı başyazıda Okan'ın Vieri'ye verdiği fantastik pasın çok değerli olduğuna işaret edilerek, ‘‘Emre'nin ağabeyi Okan düşüyor, kalkıyor, topu saklıyor, yoluna devam ediyor pasını veriyor, Cuper kenardan sırıtarak izliyor. Bundan iyisi can sağlığı’’ diye yazdı. Corriere dello Sport gazetesi ise şu yorumu yaptı:

Cep futbolcusu

‘‘Mükemmel, eşsiz Okan. Cep futbolcusunun Vieri'ye verdiği değerli pas harikaydı.’’ Tuttosport, ‘‘Conceicao'dan daha etkili olduğu biliniyor. Vieri ve Ronaldo ile sahanın en iyi 3 futbolcusundan biriydi.’’, La Stampa, ‘‘Okan'ın üç puanlık cevher pası harikaydı.’’, La Repubblica, ‘‘Gol pası arıtılmış bir fantezi ürünüydü.’’ ifadesi kullandı.

Ümit joker

Okan bütün gazetelerden 7 notu aldı. Milan'da sahaya ilk on birde çıkan ve 66 dakika forma giyen Ümit için ise basın ‘‘Ancellotti'nin yeni jokeri’’ lakabını yakıştırdı. Ümit'in mevkiini yadırgadığı ama bunu iyi niyeti ile kapattığı da yansıtıldı. Ümit genelde 6 notu aldı. Bu arada Lecce'li Popescu, İtalyan Ligi'nde ilk kırmızı kartını gördü.

Bunları da Beğenebilirsiniz