Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çizme'de çarpıldık

Sakat olan Mehmet ve Hidayet’ten yoksun mücadele eden ay yıldızlı ekibimiz, inişli çıkışlı bir oyun sergilediği karşılaşmada güçlü rakibi önünde tutunamadı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
A Milli Erkek Basketbol Takımımız, Avrupa Şampiyonası öncesi ilk ciddi hazırlık maçında, İtalya’ya 77-59 yenildi. Bormio kasabasındaki karşılaşmada, Hidayet Türkoğlu dizindeki, Mehmet Okur da ayak bileğindeki sakatlıklarından dolayı oynayamadı. Antrenör Tanjeviç, İtalya önünde sahaya, 2006 Dünya Şampiyonası’ndaki takıma Oğuz ve Ömer’i ekleyerek 14 kişiyle çıktı. İnişli çıkışlı bir grafik çizen ay yıldızlılar, birinci ve üçüncü periyotta iyi, ikinci ve dördüncü çeyrekte ise tutuktu.

Karşılaşmaya Engin, Serkan, Cenk, Ermal, Kerem 5’iyle başlayan milli takımımız, güçlü rakibi önünde başa baş mücadele etti ve ilk çeyrek 18-18 berabere sonuçlandı. İkinci çeyrekte oyunu hızlandırıp sert savunma yapan ev sahibi ekip karşısında sayı üretmekte sıkıntı yaşayan ay yıldızlılarımız, bu bölümü 21-12, devreyi de 39-30 yenik kapadı.

Üçüncü çeyreğin son 2 dakikasına kadar mükemmel bir savunma anlayışıyla oynayan A Milli Takımımız, İtalyanlar’ın elini kolunu bağladı. Ne varki, son anlarda yapılan hatalar, bu periyodu da 16-15 geride bitirmemize neden oldu. Milli takımımız, 55-45 geride girdiği son çeyrekte varlık gösteremeyince, fark giderek açıldı ve sahadan 77-59 mağlup ayrıldı.

Bu maçı baz alarak ay yıldızlı takımımız için bir şeyler söylemek yanlış olur. Zira, dünkü maçta oynamayan Mehmet ve Hidayet, takımda ilk 5 oynayıp büyük katkı yapacak isimler. Bunun yanı sıra Bormio kampındaki antrenmanların ağır tempoda geçtiğini, dolayısıyla oyuncuların yorgun olduğunu unutmayalım. Önemli eksiklere sahip milli takımın en etkili isimleri ise Ender ve Serkan’dı.


Bunları da Beğenebilirsiniz