« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çizme'de 7'nci Türk

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

1995 yılında Torino'ya giden ancak kısa bir süre sonra geri dönen yıldız futbolcu, yeni bir sayfa açıyor. Juventus'la anlaşan Hakan, Galatasaraylı Bülent Eken ve Metin Oktay'ın ardından ikinci kez Çizme'de forma giyecek.

<ı>Yine İtalya'da...

İtalya'nın Juventus Kulübü'nün ısrarla istediği ve transferi kamuoyunu günlerdir meşgul eden Galatasaray ve Milli Takım'ın yıldız futbolcusu Hakan Şükür, İtalyan yetkililerle anlaşma sağlarken, bu ülkeye giden yedinci Türk futbolcu oldu. Hakan, kısa süreli Torino macerasından sonra ikinci kez bu ülkeye gidiyor.

<ı>İlki hüsran...

1995 yılında yine Galatasaray'da oynarken İtalyan Torino takımının talip olduğu ve renklerine bağlamak için ısrarla çaba gösterdiği yıldız futbolcu bu ülkeye gitmiş, ancak kısa bir süre sonra geri dönmüştü. Önceki gün Juventus Kulübü yetkilileri ile anlaşan Hakan şimdi Çizme'de yeni bir sayfa açıyor.

<ı>Dev Türkler...

Türk futbolcularının İtalya'ya transferi 1950 yılında Beşiktaş'ın unutulmaz futbolcusu Şükrü Gülesin'in Palermo'ya transferi ile başlamıştı. G.Saray'ın efsane futbolcuları Bülent Eken ve ‘Taçsız Kral’

Metin Oktay da Çizme'de forma giyen futbolcular olmuştu. Ayrıca Lefter Küçükandonyadis, Bülent Esel ve Can Bartu da İtalya'da oynayan diğer

Türk futbolcular.

Moggi'den çelişki...

<ı>Nazlanma sırası

İtalyan basını Hakan Şükür'ün İtalya'ya davetsiz konuk olarak geldiğini öne sürerek, ‘‘Şimdi nazlanma sırası Juventus'ta’’ diye yazdı. Gazeteler Juventus Menajeri Luciano Moggi'nin, ‘‘Hakan'ın geldiğinden haberimiz yok. Herhalde onu buradaki gazeteciler davet etti’’ sözlerine de yer verdi.

<ı>Moggi klasiği

Moggi'nin, ‘‘Transfere Milan maçı sonrası karar vereceğiz’’ sözlerini de yayınlayan basın, bu tür konuşmaların Moggi'ye özgü olduğunu ve hiçbir futbolcunun yeşil ışık görmeden İtalya'ya gelmesinin mümkün olmadığını belirtti. Gazeteler, Hakan'dan ‘‘Türk fırtınası’’ olarak söz etti.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler