« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çizme basını geniş yer verdi

Fatih Terim'in AC Milan'daki görevine dün akşam şok bir kararla son verilmesi, Çizme basınında manşetlere taşınırken, "Beklenmeyen sonuç, şimşek karar" yorumlarına yer verildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Corriere dello Sport gazetesi,  "Milan: Ancelotti" başlığı ile verdiği haberde, "Kırmızı-siyahlıların kulübesinde beklenmeyen sonuç. Galliani, Parma'ya gidecek olan Ancelotti'yi çağırıyor. Berlusconi onay verdi" ifadelerine yer verildi.

"Terim'in kötü alın yazısı. İmparatorluk yalnızca 140 gün sürdü" ifadesi kullanılan haberlerde, kulüp ikinci başkanı Adriano Galliani'nin, "Hiç kimsede olmadığı kadar güçlü bir kadromuz var. Ama sahada bu süper kaliteyi asla görmedim. Ancelotti, Parma ile anlaşma imzalamak üzereydi. Onu evinde, 1 bardak şarap ve birkaç dilim salam eşliğinde ikna ettim. Ancelotti'ye 1992'de futbolu bırakıp antrenör olunca, bir gün Milan'a geleceği konusundaki sözlü anlaşmayı hatırlattım'' sözleri ön plana çıkarıldı.

30 Haziran 2004 tarihine dek AC Milan ile sözleşme imzalayan Carlo Ancelotti'nin, sezon başına 5 milyar İtalyan Lireti (yaklaşık 3.6 trilyon lira) alacağı bildirildi.

Gazetede, "En kısa zamanda Ümit Davala'nın AC Milan'dan yollanacağı ve SS Lazio'da oynayan Ancelotti'nin FC Juventus'taki zamanlarından tanıdığı Darko Kovaçeviç'in alınacağı" iddia edildi.

Corriere dello Sport Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Italo Cucci de bugünkü "Milan'ın inanılmaz düşüncesizliği" başlıklı yazısında, AC Milan Kulübü yönetimini aldığı karardan dolayı eleştirdi.

La Gazzetta dello Sport:"Terim yollandı! Milan Ancelotti'ye. Juventus'un rızasıyla şimşek karar. Galliani'den atak, Ancelotti Milan'da."

Tutto Sport:: "Torino yenilgisi sonrası beklenmeyen sonuç. Terim kovuldu, Berlusconi'nin gözbebeğiyle şimşek anlaşması. Yankılar uyandıracak devrim"

La Repubblica: "Milan, Ancelotti'nin zorluklardan sonraki başarısı. Milan, bir şeyler kazanabilir. Ancelotti hiç olmazsa aileden, özellikle de Berlusconi'nin beğendiği biri. Takımdan da büyük kısmından iyi karşılanacak"

''Terim aniden işinden alındı Milan'ı Ancelotti yönetecek. Parma ile sözleşmesi son anda elinden atan Ancelotti, Galliani'ye 'evet' dedi'', ''Terim'den noel çöreğine veda'';

Corriere della Sera:"Parma'nın yüzünden Terim, Milan'dan gitti"

La Stampa: "Türk teknik adamın ikinci kez reddedilişi"

Il Giornale: "İmparator emaneti erken teslim etti. Milan Ancelotti'ye geçiyor"


AC Parma'ya gitmesi beklenen Ancelotti ise AC Milan'a gelmesini, "Parma için üzgünüm ama yüreğimi dinleyen bir seçim yaptım" diye yorumladı.

AC Milan Kulübü başkanı ve İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin de dün öğleden sonra Carlo Ancelotti'yi arayarak kutladığı belirtildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz