Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Çizgi roman kahramanı

HEM defansif hem de ofansif anlamda hoşuma giden bir maçtı.. Roberto Carlos’un çizgiden çıkardığı top sanki bütün hafta boyunca ona karşı yapılan eleştirilere yanıt gibiydi. Carlos büyük yıldız.

Twente maç için kitap hazırlamış onun resmini büyütmüş.. İyi güzel de maç saatine kadar oynayıp oynayamayacağı belli olmayan Ruiz’in ilk yarı boyunca Carlos’un sürekli arkasına sarkması ve zor durumlara düşürmesine ne demeli? Denilecek bir şey yok.. Carlos iyisiyle kötüsüyle bu.. Dünyanın en büyük sol beklerinden biri değil şu an ama en büyük markalarından biri.. Zaaflarına rağmen marka değerini kullanmaya kalkarsanız bazı şeyleri de göze almanız gerekiyor..
Maçtan önce bir fast food restaurantında taraftarlarla sohbet ettim. Sezonun en iyi üç ismini sordum.. Emre, Alex, Gökhan dediler.. Emre yoktu.. Alex baskı altında oynamamasına karşın istediği topları ilk yarı pek alamadı. Bunda arkasında Emre gibi çabuk top alış verişi yapan ya da Dos Santos gibi geldiği zaman çok kolay adam eksilten isimlerin yokluğunun da rolü büyük tabii.. Güiza’dan aldığı pası kaçırması ise ona yakışmadı..
Goldeki Lugano’nun kafasına nişanladığı ortası yine onu maçın iyilerinden biri yaptı.. Top ayağına geldiğinde oyunu rahatlatmayı başardı.
* * *
Takım nereye gitse Lugano’ya büyük ilgi var. Transfer döneminde yaptığı “uyanıklığa” karşın taraftar onu çok seviyor. Uruguay Milli Takımı’nın kaptanı da sanki bir çizgi roman kahramanı gibi yükselerek vurduğu kafalarla bu övgüleri hak ettiğini gösteriyor zaten.. Partneri Bilica da maçın iyilerinden biriydi.
Biletlere büyük ilgi vardı. 30 Euro’luk bilete maçtan 2 saat önce 100 Euro veren taraftarlar, Fenerbahçe’nin Kasımpaşa karşısında son yıllardakı en kötü futbolunu oynadığını ve bir daha böyle oynamayacağına inanmışlar.. Futbolculardan tek istedikleri var.. Yenilsinler, yensinler.. Ama dünkü gibi mücadele etsinler, koşsunlar yeter.. Yeri gelince Baroni gibi kendini topun önüne atsınlar, yeri gelince Vederson gibi 30 metreden kaleye vursunlar.. Ama üstlerindeki formanın hakkını versinler.
Bu arada hatırlatmakta yarar var.. Avrupa Ligi, Süper Lig’den daha kolay geçiyor Fenerbahçe için.. Eskişehir’de zor bir maç olacak. Basın tribününde en çok konuşulan konu da buydu maç sonrası..
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI