İZMİR HABERLERİ SEFERİHİSAR HABERLERİ

Cittaslow Genel Başkanı Seferihisar'da

DHA
11.04.2018 - 10:10Son Güncelleme :
DHA

CİTTASLOW (Sakin Şehir) Uluslararası Genel Başkanı Stefano Pisani ve Genel Sekreteri Pier Giorgio Olivetti, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti koordinasyon toplantısı için Türkiye'nin cittaslow başkenti İzmir'in Seferihisar ilçesine geldi. Türkiye Cittaslow Koordinatörü olan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'in toplantıda, KKTC koordinatörlüğü de yapmasına karar verildi.

Seferihisar'da dün (salı) gerçekleşen toplantıya; Cittaslow Genel Başkanı Stefano Pisani, Genel Sekreter Pier Giorgio Oliveti, Cittaslow Türkiye Koordinatörü Tunç Soyer'in yanı sıra Lefke Belediyesi Başkanı Aziz Kaya, Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir katıldı. Toplantıda cittaslow felsefesinin nasıl geliştirilmesi gerektiği üzerinde duruldu aynı zamanda turizm ve tarım ile ilgili yeni projeler konuşuldu. Yerel yönetimler olarak şehir planlaması ve sosyal anlamda ne gibi uygulamaların yapılabileceği tartışıldı. Genel Başkan Pisani, Kuzey Kıbrıs ağının güçlenmesi gerektiğini anlattı ve bu gerçekleşene kadar Türkiye Koordinatörü Tunç Soyer'in KKTC koordinatörlüğünü üstlenmesine karar verildiğini açıkladı. Başkan Soyer, böylelikle Genel Başkan Yardımcısı olarak, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Koordinatörlüğü'nü birlikte yürütecek.

SEFERİHİSAR (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Seferihisar haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Seferihisar haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Cittaslow Genel Başkanı Seferihisar'da haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı