Citroen Türkiye'de hakettiği yerde değil

Hürriyet Haber
06.10.2008 - 11:49 | Son Güncelleme:

Citroen'in Türkiye distribütörlüğünü yapan Bayraktar Holding şirketlerinden Baylas Otomotiv A.Ş Genel Müdürü Müfit Atasaven, Citroen markasının Türkiye'de olması gereken yerde bulunmadığını belirterek, "Önümüzde iyi bir potansiyel olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Ataseven, Citroen'in dünyada güçlü bir marka olduğunu, ancak Türkiye pazarında bilinirliğinin o kadar gelişmediğini söyledi.

Citroen'in değerlerinin herkes tarafından daha fazla paylaşıldığı sürece marka bilinirliğinin sağlam adımlarla gelişeceğini düşündüğünü belirten Ataseven, "Türkiye'deki pazar payımız yüzde 2,5-3'ler seviyesinde. Temkinli bir şekilde ürünlerimizi müşterilerle buluşturarak daha iyi sonuçlara ulaşacağımızı düşünüyoruz" dedi.

Citroen markasının Türkiye'de olması gereken durumda bulunmadığını söyleyen Ataseven, "Biz geleceğimize umutla bakıyoruz. Önümüzde iyi bir potansiyel olduğunu düşünüyoruz. Her marka belli dönemlerde bunları yaşıyor " dedi.
Türkiye pazarında büyük bir rekabet olduğunu, müşterilerin beklentilerinin ise sürekli değiştiğini anlatan Ataseven, bu değişimleri iyi yönetebilmenin önemine işaret etti.

Citroen'in teknolojiye önem veren bir marka olarak müşterilerinin beklentilerine cevap vermeye çalıştığını belirten Ataseven, "Farklı olan, değişik dizaynlara ilgi gösteren kesime daha yakın olduğumuzu düşünüyorum" dedi.

"HEPİMİZ ÇOK DİKKATLİ OLMALIYIZ"

Müfit Ataseven, global çalkantı konusunda ise dünyada olup bitenin muhakkak ki Türkiye pazarını da etkilediğini söyledi.

"Bu konuda hepimiz çok dikkatli olmak zorundayız" diyen Ataseven, herkesin tedbiri elden bırakmayacak şekilde hareket etmesi gerektiğini anlattı.

Yaşananları büyük bir endişeyle ve bir kriz şeklinde düşünmemek gerektiğinin de altını çizen Ataseven, tedbirli olmanın önemine vurgu yaptı.

Ana firmalarla yan sanayi firmalarının birlikte çözüm üretmesinin şart olduğunu dile getiren Ataseven, şunları kaydetti:
"Durumu birlikte teşhis etmek çok önemli. Hayatın içindeki unsurlar bunlar, inişler ve çıkışlar her zaman olabilir. Yine de serinkanlı tavır almak gerekiyor. Hep birlikte ortaklaşa hareket içinde güçlükleri aşmaya çalışacağız. Hep birlikte moralimizi kaybetmeden çalışacağız. Kendimizi umutsuzluğa düşürecek bir durum söz konusu değil."
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı