« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cisse: Takımım için herşeyi yaparım

Beşiktaş'ın yeni transferlerinden Fransız futbolcu Edouard Cisse, basın mensuplarının karşısına çıktı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş taraftarının kendisine gösterdiği ilgiye hem şaşırdığını, hem de mutlu olduğunu söyleyen Cisse, "Mücadeleci ve savaşçıyım. Saha içinde takımım için herşeyi yaparım ama saha dışında sakin bir kişiliğim var" dedi.

Adaptasyon sürecini kısa sürede atlattığını belirten Cisse, "Takıma alışmam için herkes elinden geleni yaptı. Başta bir adapte dönemi geçirilmeli. 29 yaşındayım ve bu tür sorunları atlatabilmek için gerekli tecrübem var" diye konuştu. Kendisi için hazırlanan karşılama törenine çok şaşırdığını söyleyen Fransız futbolcumuz, "İlk defa böyle büyük bir karşılama töreni başıma geldi. Çok sevindim ve şaşırdım. Türk halkının ve Beşiktaş taraftarının sıcakkanlılığını biliyorum; bunu bizzat yaşadım" dedi.

"SAVAŞÇI BİR YAPIM VAR"

Savaşçı bir futbol yapısına sahip olduğunu ifade eden Cisse, "Beşiktaş'ta da şimdiye kadar olduğu gibi yine arkadaşlarım ve takımım için mücadele edeceğim. Başarıyı hep birlikte yakalayacağız" derken, Türkiye'ye gelip gelmeme konusunda Pascal Nouma ile konuştuğunu da sözlerine ekledi.

Hazırlık maçlarında sergilenen performanstan ve kendisinden bahseden Cisse, "Sonuçta oynadığımız maçlar hazırlık maçları, eksikliklerimizi görüyoruz ve yavaş yavaş hazırlanıyoruz. İlerleyen zamanlarda daha farklı olacağız. Mücadeleci ve kavgacı bir kimliğim var. Orta sahanın her bölgesinde görev yapabilirim. Antrenörümün benden ne istediği önemli. Defansın önünde oynarsam topa sahip olurum ve topu oyuna risksiz sokarım. Biraz daha ileride oynadığım takdirde atağa katılır, gol atarım. Yanımda olan arkadaşımla birlikte tamamlayacı bir rol alırız. Asıl görevim dörtlü defansın önünde oynamak ve yanımdaki ile birlikte mücadele etmek. Çılgın değilim, saha içinde takım için herşeyi yaparım ama saha dışında sakin bir kişiliğim var" şeklinde konuştu. 

"ŞAMPİYONLUK YAŞAMAK İÇİN GELDİM"

Başarılı olabilmek için çok çalıştıklarından da söz eden Fransız yıldız, "Çok çalışan bir takımız. Önümüzdeki hedeflerin hepsini kazanmak istiyoruz. Tüm takımlara ve oyunculara saygılıyım. Büyük hedeflerimiz var ve ben buraya Şampiyonluk yaşamak için geldim. Biz her maçın favorisiyiz. Beşiktaş büyük bir takım ve bizler de bu formanın hakkını vermeliyiz. Beşiktaş birçok şeyi başaracak güçte. Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istiyoruz; zor bir kulvar ama futbolda herşey olabilir. Bunu hocamız değerlendirecek" dedi.

Uzun süre futbol oynamayı düşündüğünü belirten Cisse, "İyi bir dönemdeyim uzun süre oynamak istiyorum. Zaten yaptığım en iyi iş futbol oynamak" dedi. Fransa'da Türkiye liginden pek bahsedilmediğini söyleyen futbolcumuz, "Büyük takımlar tanınıyor ama tüm ülkelerin iyi takımlarını zaten hepimiz biliyoruz. Beşiktaş da bilinen bir takım. Tigana sayesinde Fransa'da daha çok biliniyordu" dedi.

Son olarak "Cisse"nin bir Afrika soyadı olduğunu belirten tecrübeli oyuncumuz, bu sebeple de "Cisse" isminin çok fazla kullanıldığını söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz