« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Çişim geldi tuvalete gittim"

Hakem, maç sırasında yerinde bulamadığı 10 yaşındaki top toplayıcı çocuğa kızdı.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME

HOPA’da düzenlenen Hopaport Plaj Voleybolu Türkiye Kupası nefes kesen maçlara sahne olurken, ilçede büyük ilgi görüyor. Plaj voleybolunda top toplayıcı çocukların ayrı bir yeri var.

Saha kenarında üçer çocuğun görev yaptığı yaz sporlarının bu önemli dalında top toplayıcılar, saha dışına çıkan topları göze hoş gelen bir top alışverişi ile oyun alanına sokuyorlar. Terden ıslanıp kumlanan topları yine kuru kum ile yıkıyorlar, havlu ile kurulayıp oyunculara aktarıyorlar. Bu top toplayıcı çocukların görevleri sabah saat 10.00’da ilk maçla birlikte başlıyor, akşam saat 22.00’lere değin sürüyor.

İşte bir maç sırasında 10 yaşındaki Arda İskenderoğlu’nun tuvalet ihtiyacı gelince en doğal hakkını kullanmaya gitti. O sırada da bu top alışverisi aksayınca başhakem arkasında orta top toplayıcı görevini yapan küçük Arda’yı göremeyince “bu çocuk nereye gitti?” dedi. Arda birkaç dakika sonra görev yerine dönünce bu kez başhakem kendisine kızdı. Arda’da “hocam çişim geldi çok sıkıştım, tuvalete gittim” deyince gülüşmeler oldu. Voleybolu çok sevdiğini ve okul takımında oynadığını söyleyen minik Arda, “ben de büyüyünce abilerim gibi çok iyi bir voleybolcu olacağım. Hem topları topluyorum, hem de çok şeyler öğreniyorum. Turnuva Direktörü İbrahim amca (Dağıstanlı) bizi doyurmadan maça çıkarmıyor. Bugünden gelecek yılı bekliyorum” diyor.

MİLLİ VOLEYBOLCULAR NEFES KESİYOR

Hopa Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu, Hopaport Plaj Voleybolu Türkiye Kupası Turnuva Koordinatörü İbrahim Dağıstanlı’nın girişimleri ile düzenlenen, Plaj voleybolunun sevilen sesi İlker Çeteci’nin sunumunu, Savaş Eskigülek’in ise medya direktörlüğünü yaptığı turnuvada Türk sporcularının yanı sıra ABD, KKTC ve Gürcistanlı voleybolcular da mücadele ediyorlar. Günün önemli maçlarında geçen yılın finalistleri Ali Peçen-Emir Akdoğan ile İsmail Dericioğlu-Can Ayvazoğlu arasında oynanan ve müthiş bir mücadeleye sahne olan maçı İsmail-Can ikilisi 2-1 kazandı. Milli takım oyuncuları Selçuk Şekerci-Murat Giginoğlu, Hakan-Volkan Göğtepe’yi 2-0 yendi. Kadınlar galipler kategorisinde ise Pınar Özkan – Burcu Atasoy ,Buğra Eryıldız – Gülben Şahin’i 2-0; Gizem Giraygil-Erin Borske Gray, Çağla Kumova-Meliz Örtunç’u 2-0 yendiler.


Bunları da Beğenebilirsiniz