Gündem Haberleri

  Çirkin yolla tahrip etme

  Hürriyet Haber
  11.05.2010 - 00:45 | Son Güncelleme:

  Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel: Siyaset zor bir iş. Çok az siyasetçi yetişiyor. Siyasetçileri siyasi yolla mağlup edebilirsin. Ama çirkin silahlar kullanılmak suretiyle siyasetçileri tahrip etmenin büyük bir ahlaksızlık olduğu kanaatindeyim. Baykal uzun seneler Türk siyasetinin içindedir, yetişmiş bir değerli siyasetçi olarak partisinin siyasi mücadelesini yapmaktadır. Siyasi mücadele yapanları halk getirmeli ve halk götürmeli. Bu uygar bir iş değil.

  - DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk: Sayın Baykal, istifa ederek onurlu bir politikacı olduğunu gösterdi. Bu olayın düğüm noktası; bu olayın komplo olup olmadığıdır. Bilgisayar ortamında ortaya çıkan bilgiler ve belgeler, zaman içerisinde eksik, yanlış veya sahte çıkabiliyor. Bu nedenle sonucu beklemekte fayda var. Sayın Baykal, değerli bir siyasetçi ve deneyimli bir devlet adamıdır. Siyasi ahlaka uygun bir karar verdiğini düşünüyorum.

  Tüm Türkiye saygı duysun

  - SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş:
  Sayın Baykal’ın kendi kişisel kararıdır. Tüm Türkiye’nin saygı duyması lazım. Sayın Baykal bu aşamada onurlu bir siyasetçiye yakışacak şekilde davranmıştır. Bu davranışı takdir ediyorum. Türkiye’ye ve CHP’ye hayırlı olmasını diliyorum.

  - DSP Genel Başkanı Masum Türker: Bu konuda bir şey söylemek mümkün değil. Baykal’ın kendi kararıdır. Bu konuda yapılan bir şantajı Sayın Baykal’ın siyaset hakkına engel hareketi olarak görüyorum. Olayın içyüzünü bilmiyorum. İstifayı kendisinin baskılara karşı mücadelesini sürdürmek için yaptığı bir davranış olarak görüyorum.

  - Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener: Kararı saygıyla karşılamak gerek. Baykal seçkin, değerli bir politikacıdır. Varlığı ile Türk siyasetine kalite katmıştır. Siyasette var olması da her zaman Türk siyaseti için bir kazanımdır. Ancak, burada asıl üzerinde durmamız gereken nokta farklı. Türkiye’de bir şeyler oluyor. Türkiye bunları aşmadığı sürece hiçbir zaman yoluna sağlıklı bir şekilde devam edemez.

  Masum değil

  - MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay:
  Bu çirkin olayın gündeme getiriliş zamanlaması dikkat çekici. Zira, Türkiye için dönüm noktası sayılabilecek bir referanduma gitme ihtimali var. CHP’nin, Anayasa Mahkemesi’ne gitmek için hazırlığı var ve CHP kurultayı ay sonunda yapılacak. Bu zamanlamayı çok masum olarak nitelendirmek pek mümkün değil.

  - BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık: İstifayı bekliyorduk. Bu süreçleri daha önce de yaşadık. Konuşmasının satır aralarında dönebilirim mesajı veriyor. Dönerse sürpriz olmaz.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı