Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çirkin saldırı

Fanatik taraftarlar Ergun Gürsoy, Refik Arkan ve Turgay Kıran’a sözlü ve fiili saldırıda bulundu. Yöneticiler ile taraftarlar arasındaki kavgalarda tekme ve yumruklar konuştu.

Adem KABAYEL
SON GÜNCELLEME
G.SARAY-Tromso maçından sonra Ali Sami Yen Stadı ve çevresinde istenmeyen olaylar yaşandı. Takımlarının elenmesini hazmedemeyen sarı kırmızılı fanatikler, kulüp yöneticilerine sözlü ve fiili saldırılarda bulundu.

Öfkeli taraftarların tepkilerine hedef olan ilk yönetici Refik Arkan oldu. Numaralı tribün koridorlarında bir grup öfkeli taraftar Arkan’a çirkin sözler sarfedip üzerine yürüyünce kavga çıktı. Refik Arkan ile taraftarlar arasındaki tekme-tokatlı kavga, çevredekilerin müdahalesiyle yatıştırıldı.

Ardından Turgay Kıran stattan çıkarken, bir taraftar kendisine, ‘Ne gülüyorsun l.n’ diye bağırıp, sırtına vurdu. Kıran’ın karşılık vermesi üzerine yeniden ortalık karıştı ve itişmeler yaşandı.

Güvenlik güçlerinin müdahelesiyle yatışan ortam, bir grup taraftarın bu kez İkinci Başkan Gürsoy’a saldırmasıyla tekrar gerginleşti. Stattan çıktıktan sonra basın açıklaması yapan Gürsoy, yürüyerek kulüp binasına gitmek isteyince, öfkeli taraftarların içinde kaldı. Bu sırada bazı taraftarların Ergun Gürsoy’a fiziki müdahalede bulundukları gözlendi. Çok sayıda taraftar, kulübe doğru yürüyen Gürsoy’a tepkilerini toplu halde dile getirirken, bazılarının pet şişe ve bozuk para attığı görüldü. Kulüp binası önünde toplanan ve yönetim aleyhine tezahürat yapan taraftarlar, daha sonra polisin müdahalesiyle buradan uzaklaştırıldı.

Büyük başkan el salla

Sarı kırmızılı taraftarlar, Başkan Özhan Canaydın ve yönetimini ıslıklayıp, istifaya davet etti.

MAÇTA 90. dakikaya gelinmesi ile birlikte tur umutlarını tamamen yitiren taraftarlar, birdenbire protestolara başladı. ‘Büyük başkan el salla’ tezahüratlarıyla Özhan Canaydın’a tepki gösteren taraftarlar, ‘Yönetim istifa’, ‘Aciz yönetim istemiyoruz’, ‘En büyük taraftar, yönetim sahtekar’ diye tempo tuttu. Başkan Canaydın’a yönelik küfürlü tezahürat da yapan kapalı tribündeki taraftarlar, uzun süre stattan çıkmayarak tepkilerini sürdürdü. Taraftarlar, çok sayıda koltuğu kırıp sahaya atarak, elenmelerinin hırsını çıkarmaya çalıştı.

Bizi rezil ettiniz

GALATASARAYLI taraftarlar, futbolculara da tepki gösterdi. Maçtan sonra Florya Metin Oktay Tesisleri’nin önünde toplanan bir grup taraftar, oyuncuların tesislerden çıkışı sırasında alkışlı protestoda bulundu. Sarı kırmızılı futbolcular tek tek tesislerden ayrılırken, çevrede çevik kuvvete ait polisin olağanüstü önlem aldığı dikkat çekti. 6 midibüs dolusu polis, tesislerin iki kapısında önlem alırken, ’Robocop’ olarak adlandırılan polislerle bir panzerin de girişte hazır bulundurulduğu dikkat çekti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler