Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ciritin en genç şampiyonu

Londra Olimpiyatları'nda atletizmde erkekler cirit atmada altın madalyanın sahibi, Trinidad ve Tobagolu Keshorn Walcott oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Henüz bir ay önce Barcelona’da düzenlenen Gençler Dünya Şampiyonası’nda zafere ulaşan Walcott, cirit atma Olimpiyat tarihindeki en genç altın madalyalı isim olmayı başardı.

Olimpiyat Stadyumu'nda yapılan erkekler cirit atma finalinde 12 sporcu mücadele etti. İlk hakkında 83.51, ikinci hakkında 84.58 atan Walcott, üçüncü hakkında ise faul yaptı. Dördüncü hakkında 80.64 metrelik derece elde eden, beşinci atışı faul sayılan ciritçi, rakiplerinden 84.58'lik atışının üzerinde bir atış görmeyince altıncı hakkını kullanmadı. 84.58 metrelik derecesi altın madalya almaya yeten Walcott, aynı zamanda yeni Trinidad ve Tobago rekorunun sahibi oldu.

Dünya gençler şampiyonu Keshorn Walcott, ülkesi Trinidad ve Tobago'ya atletizmde atmalardaki ilk altın madalyasını kazandırdı.

Ukraynalı Oleksandr Pyantnytsya 84.51 metrelik atışıyla gümüş, Finlandiyalı Antti Ruuskanen 84.12'lik atışıyla bronz madalyanın sahibi oldu.

İki olimpiyat şampiyonluğu (Atina-2004 ve Pekin-2008) bulunan Norveçli Andreas Thorkildsen ise altıncılıkta kaldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz