Ege Haberleri

EGE

  Çıray: "Baskı görenlere CHP sahip çıkacak"

  İZMİR (DHA)
  17.10.2015 - 12:15 | Son Güncelleme: 17.10.2015 - 12:20

  Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu’nun ( ESİDEF) konuğu olan CHP Milletvekili Aytun Çıray işadamlarının sorunlarını dinledi, 1 Kasım’da baskı ve zulüm’ün değil demokrasi ve hukukun kazanacağını söyledi.

  ESİDEF yöneticileri CHP’lileri akşam yemeğinde ağırladı. Yemeğe CHP İl Başkanı Bedri Serter Milletvekilleri Aytun Çıray, Kamil Okyay Sındır, Ali Yiğit, CHP Milletvekili Adayları Ali Engin ve Murat Bakan katıldı. Saygın ve dürüst işadamlarının içine düşürüldüğü durumu üzücü olarak nitelendiren Çıray "İşadamlarımız daha çok nasıl kalkınırız, daha çok nasıl istihdam yaratırız diye tartışacağı yerde maalesef, haksız ve hukuksuz denetimlerden nasıl kurtuluruzu düşünür hale gelmiş. Sırf iktidarı desteklemedikleri için dev firmalara milyonlarca liralık cezalar veriliyor. Baskı ve tehditle yıldırma politikaları uygulanıyor. Bu zorba düzen 1 Kasım’da CHP iktidarıyla son bulacak. Hukuksuz ve kanun dışı denetlemelerin hepsi iptal edilecek" diye konuştu.

  Ülkeyi 13 yıldır yönetenlerin iktidar hırsıyla her şeyi ayaklar altına aldığını kaydeden Çıray devlet gelenek ve temayüllerinin yok sayıldığını belirterek koalisyon sürecini de anlattı, yapılan baskı ve zorbalığın hesabınının sadece CHP iktidarında sorulacağının altını çizdi.

  ESİDEF Başkanı Mustafa Özkara ise özellikle 17 ve 25 Aralık soruşturmalarının ardından iş dünyası üstündeki baskıların daha da arttığına dikkat çekti, "Türkiye’de son yıllarda hukukun hiçe sayıldığı, binlerce kişi çalıştırıp milyonlarca lira vergi veren kurumların usulsüz ceza ve denetimlerle yıpratılmaya çalışıldı" dedi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı