Ege Haberleri

EGE

  Çıraklar çaldı, ustalar dinledi

  İZMİR, (DHA)
  21.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 20.07.2012 - 12:46

  Uluslararası İzmir Caz Kampı'nın Soyer Kültür Sanat Fabrikası'nda (SKSF) gerçekleştirilen final gecesinde, önce kampta eğitim alan öğrenciler, ardından usta sanatçılar sahne aldı.

  Katja Cruz, Howard Curtis, Adam Larrabee, Bob Hallahan, Victor Haskins, Andrew Randazzo, Dena Derose, Annette Giesriegl, Skip Gailes ve Emre Kartari gibi her bir dallarında caz dünyasının en tanınmış sanatçılarının eğitmen olarak katıldığı Uluslararası İzmir Caz Kampı aralıksız süren eğitim çalışmaları ve konserlerle dolu olarak sona erdi. Cazın ustalarının oluşturduğu gruplar, SKSF'de, Cunda'da ve Konak'ta çok sayıda konser verirken müzikseverlerin gönüllerini kazandı. Verdikleri her konserde ayakta alkışlanan cazın ustaları bu kez kampın son gecesinde SKSF'de düzenlenen konserin ilk bölümünde eğittikleri öğrencileri sahneye davet etti. Kimi gitar, kimi bateri, kimi yan flüt, kimi piyano, kimi bas çalan kamp katılımcıları yaptıkları müzik ile hem cazın ustalarından hem izleyenlerden alkış aldı.
  Öğrencilerin performansından sonra kampa katılanlara ‘Katılım Belgesi', cazın ustalarına da SKSF'yi anlatan fabrika biçimindeki plaketleri veren Mehmet Refik Soyer, “Geçen süre içinde gün boyu ve sabahlara dek süren çalışmaların meyvelerini bu gece gördük. Kampa katılan caz ustaları ve eğitim alanların yeteneklerini burada birlikte paylaştık” dedi.
  Konserin ikinci bölümünde ise dönüşümlü olarak sahne alan cazın ustaları müzikseverlere unutamayacakları bir gece yaşattı.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı