« Hürriyet.com.tr

Çırağan'da 4 sanatçı

4 Önemli sanatçıyı buluşturan Çırağan Palace Sanat Galerisi'nde "4 Objektif 4 Yürek" isimli sergi Fazıl Say konseri ile açıldı.

Fotoğraflar: Melike Birgölge
X

Sergiden ve Fazıl Say Konserinden Görüntüler

Fazıl Say'ın "Baba Dostu" dediği Fikret Otyam için 40 dakikalık konser ile açılışını yaptığı sergide Fikret - Filiz Otyam çifti ile Adnan Polat ve Tunç Ulusoy'un fotoğrafları yer alıyor. 

Her sanatçının yurt içi ve yurt dışında çektikleri, 30’a yakın farklı boyutlarda fotoğrafı galeri duvarlarını süslüyor. Resimler gibi tuvallere basılıp çerçevelenmiş renkli ve siyah beyaz fotoğrafların bir diğer özelliği, çağdaş olanaklardan hiçbirinin makinalarda kullanılmamış, üstlerinde hiç oynanmamış oluşu. Satışı yapılan resimlerden sergi boyunca ikişer tane daha çoğaltılacak ve eserlerin bir dördüncüsü olmayacak.

Serginin açılışı Fazıl Say ile

Fazıl Say konserinin ardından Nebil Özgentürk’ün sanatçılar hakkında yapmış olduğu 5 dakikalık belgesel gösterildi. Çırağan’dan sonra Ankara’daki Polat Galerisi’ne taşınacak sergi 29 Aralık 2009' kadar Çırağan Sarayı’nın zemin katındaki Sanat Galerisi’nde günün her saati ücretsiz olarak gezilebilecek.

4 Objektiften hayatın renkleri - Melike Birgölge'nin yazısı

 

Kaynak: Fotoğraflar: Melike Birgölge

GezginGezgin
Garda Gölü'nün parlayan yıldızı: Sirmione
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Olağanüstü güzellikteki 8 kayıp şehir! Listede Türkiye'den iki yer bulunuyor...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Türkiye'de terk edilmiş 9 köy
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Gümüşten boynuz takan ilginç kadınlar: Miaolar
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyadaki en ilginç ülke sınırları
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Çölün tam ortasında 2000 yıllık göl!