"Gökhan Kimsesizcan" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Gökhan Kimsesizcan" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Gökhan Kimsesizcan

Cipriani’nin tek patronu

11 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zenginleri listesinde 7’nci sırada bulunan Mübariz Mansimov, sahibi olduğu Edition Otel’in giriş katında Giuseppe Cipriani ile birlikte New York’un ünlü restoranı Cipriani’nin bir şubesini açmıştı.

Öğrendiğime göre Azeri kökenli işadamı, isim hakkını satın aldığı Cipriani İstanbul’un tek patronu olmuş. Cipriani’yi temsilen İtalyan şeflerin çalışmaya devam ettiği Cipriani İstanbul’un işletmesi de yeme-içme sektörünün başarılı isimlerinden Erol Usta’ya emanet edilmiş.

Adriana Lima’nın ünlü hayranları

Dünyaca ünlü manken Adriana Lima, Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu “Yok Böyle Dans” adlı yarışmanın ilk bölümüne konuk oldu. Programda hem dans eden hem de jüri üyeliği yapan Lima, erkekleri olduğu kadar kadınları da kendisine hayran bıraktı. Star TV’de haber spikerliği yapan Nazlı Çelik Öztarhan, hayranlığını Twitter’daki sayfasına “Adriana kadın ise biz neyiz” yazarak dile getirdi. Emir Sarıgül’ün eşi Fatoş Sarıgül de aynı sitedeki sayfasına “Sevgili Türk kadınları, Adriana hem güzel, hem doğal, hem sempatik, hem müthiş. Ağzımız açık seyrediyorum” yazdı.

Adres aynı

Türkiye’nin en büyük kuaför salonu zincirlerinden MOS’un ortakları Muammer Yaprakgül ve Orhan Bademli mahkemelik olmuştu. Ben de bunun üzerine geçtiğimiz hafta “MOS tabela şirketi oldu” diye bir haber yapmıştım. Ancak telefonla görüştüğüm Muammer Yaprakgül, haberde yer alan Sarıyer’deki adresin MOS’un deposu olarak kullanıldığını belirterek, Maçka MOS’un müşterilerine 30 yıldır aynı yerde hizmet vermeye devam ettiğini söyledi.

Eşi gibi başkan oldu

Eski İstanbul Valisi, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Muammer Güler’in eşi Neval Güler, Türk Kalp Vakfı’nın yeni icra kurulu başkanı oldu. Geçen dönem vakfın başkanı olan Türkan Sabancı, Onursal Başkan Av. Çetin Yıldırımakın, Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Akşit ve Genel Sekreter Semiramis Sekban’ın da katıldığı ilk toplantısını geçtiğimiz gün düzenleyen Neval Güler’i ilk tebrik eden de eşi Muammer Güler oldu.

Beyrut’a bilet

İzzet Çapa’nın geçtiğimiz ay Akaretler-Sıraevler’de, eski Al Jamal’in olduğu yerde açtığı Beyrouth Cafe-Club, “Oriental Express” adlı partiye ev sahipliği yaptı. Paris’ten gelen Cirque du Soleil ekibinin danslarıyla renklenen partiye Sibel-Bedri Baykam, Ahu Yağtu, Güler Yiğit, Merve Hasman, Eren Talu gibi birçok ünlü sima katıldı. Gecede yapılan çekilişte bir talihliye de iki kişilik Beyrut’a gidiş dönüş uçak bileti verildi.

Ödüllü balıkçı

Time-Out dergisinin ödül töreninde “Avrupa’nın en iyi balık restoranı” ödülünü alan Yeşilköy’deki Yüksel Restoran, gecce.com’un bu sene 10’uncusunu düzenlediği yarışmada da “en iyi balık restoranı” dalında birincilik ödülüne layık görüldü. Restoranın sahibi Yüksel Karakış’a ödülünü veren Uğur Dündar, övgü dolu sözlerle başarılarının devamını diledi.

Kış başlıyor

Şişhane’nin yeni adreslerinden Rook Cafe Bistro Bar, kış sezonuna bu gece merhaba diyor. Ödüllü şef Eyüp Gül’ün hazırladığı mönüsünün yanı sıra orijinal kokteylleri ve kaliteli eğlencesiyle adından söz ettiren Rook’un açılış partisinde ünlü DJ Yakuza performans sergileyecek.
X