Çipras: Eurogroup'a hemen yanıt veririz!

REUTERS
01.07.2015 - 14:26 | Son Güncelleme:

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, bu akşam toplanacak Eurogroup Maliye Bakanları zirvesinden olumlu bir yanıt gelmesi durumunda, derhal yanıt vereceklerini söyledi.

Çipras, aynı zamanda 5 Temmuz'daki referandum hakkında da konuştu.

Yunan Başbakan, "Kreditörlerden daha iyi şartlar almamız için referandumda ret oyu verilmesi gerekli bir adım" diye devam etti.

Diğer yandan bu akşamki zirve öncesinde, Avrupalı liderlerden önemli açıklamalar geldi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel Avrupa Birliği’nin geleceği için çok önemli açıklamalarda bulundu. Yunanistan kriziyle ilgili olarak konuşan Merkel, “Yunanistan’la müzakere kapıları hep açıktı bundan sonra da hep açık kalacak” dedi. Öte yandan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande Yunanistan'la acil olarak anlaşma yapılması çağrısında bulundu.

Pazar günkü referanduma kadar Yunanistan’a yeni bir kurtarma programı sunulmayacağına işaret eden Şansöyle Merkel referanduma gitmenin Yunan haklının hakkı olduğunu fakat Euro Bölgesi ülkelerinin de hakları bulunduğunu ifade etti.

Çipras: Eurogroupa hemen yanıt veririz İNGİLİZ AYAKKABICI YUNANİSTAN İÇİN KAMPANYA BAŞLATTI

Çipras: Eurogroupa hemen yanıt veririz

'YORUM YOK'

Öte yandan Yunanistan'ın 20 Temmuz'a kadar anlaşma sağlayıp sağlayamayacağı konusunda açıklama yapan Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, "Referandumdan önce bir anlaşmaya gerek yok. Yunanistan'ın kreditörleriyle anlaşıp anlaşamayacağı konusunda bir yorum yapmayacağım. Her şeye açığız" açıklamasında bulundu.

Çipras: Eurogroupa hemen yanıt veririz VE YUNANİSTAN RESMEN…

Çipras: Eurogroupa hemen yanıt veririz YUNANİSTAN KRİZİNDE BİLİNMESİ GEREKENLER

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı