Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ciple birlikte para ve altınlar da gitti

  Ahmet ERTAN / DHA
  29 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 29 Ağustos 2009 - 04:17

  Almanya’dan tatile gelen gurbetçi aile, dönüş hazırlığı yaparken hırsızlık şoku yaşadı.

  Soyulma korkusu yaşayan gurbetçi çiftin, özel bölmelerine para ve ziynet eşyalarını koydukları cipleri çalındı.

  TATİL için Almanya’dan Balıkesir’in Edremit İlçesi’ne bağlı Altınoluk Beldesi’ne gelen Gurbetçi Süleyman Tüm (55) ve eşi Gülizar Tüm (51) çiftinin, özel bölmelerine para ve ziynet eşyalarını koydukları cipleri çalındı. Almanya’nin Frankfurt kentinden karayolu ile Türkiye’ye gelen Süleyman ve Gülizar Tüm çifti, Altınoluk’taki tribleks evlerinde 6 hafta kaldıktan sonra dönüş hazırlığı yapmaya başladı.

  Rüzgarla uyandı

  Ramazan ayı nedeniyle evlerinin balkonunda oturup sahura kadar sohbet eden karı koca, sabaha karşı 04.00 sıralarında uykuya çekildi. Sabah saat 09.00 sıralarında ikinci kattaki yatak odasındaki pencereden esen rüzgarla uyanan karı koca, dolapların ve çekmecelerin açık olduğunu, eşyaların sağa sola saçıldığını görünce soyulduklarını anladı.

  GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN

  Evlerinin önünde park halindeki 2007 model MTK TH 354 plakalı Audi marka ciplerinin de yerinde olmadığını gören çift şoka girdi. Evden aileye ait bilezik, künye, küpe ve gerdanlıktan oluşan takı seti, Audi marka cip ve içindeki özel bölmelerde saklı araç ruhsatı, pasaportlar, 2 bin euro ve 2 bin 500 Yugoslav Dinarı’nın çalındığı belirlendi. Süleyman Tüm, “Türkiye’ye gelirken yollarda soyulmamak için önlem aldık. Paralarımızı ve pasaportlarımızı aracımızın içine gizledik. Nereden bilebilirdik ki, kendi yurdumuzda soyulacağız” dedi. Hırsızlık olayının aydınlatılması için soruşturma başlatıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı