Gündem Haberleri

  Çıplaklığa Türk damgası

  Hürriyet Haber
  27.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dünyaca ünlü modacımız Atıl Kutoğlu, geçtiğimiz günlerde New York Moda Haftası bünyesinde yapılan defilesiyle adından söz ettirdi. Transparan ve göğüs dekolteli kreasyonlarıyla dikkat çeken Kutoğlu, dünyanın en önemli moda olaylarından sayılan New York Moda Haftası'na katılmaya hak kazanan ikinci Türk modacı oldu...

  Dünyanın en ünlü modacılarını biraraya getiren New York Moda Haftası'nda genç modacımız Atıl Kutoğlu, Türk rüzgarı estirdi. Avusturya'da yaşayan ve Avrupa'nın jet-set'ini giydirdiği bilinen genç modacı, şimdi de ismini dünyaya duyurmuş oldu. Özellikle Osmanlı tarzı giysilere, yani kabarık etekler, korseler, derin göğüs dekoltelerine önem veren Kutoğlu, New York'taki defilesinde de bu tarzından vazgeçmedi.

  Daha önce sadece Rıfak Özbek'in katılmayı başardığı bu en önemli moda haftasında Atıl Kutoğlu, 2001 yılı ilkbahar-yaz modasından örnekler sundu. Genç modacımız Kutoğlu, New York’taki bu defileyi gerçekleştirmesinde ABD'nin müzik kralı diye adlandırılan Ahmet Ertegün'den de her konuda büyük destek gördü.

  2001 modasını belirledi

  Geçtiğimiz günlerde sergilenen kreasyonunda yer alan transparan ve göğüs dekolteli elbiselerle çıplaklığa yeni bir boyut getiren Kutoğlu, turkuaz, siyah ve beyaz renkleri çok kullanmasıyla da dikkat çekti. Ayrıca pek çok deri elbisesini sergileyen genç modacımız için ‘‘New York Moda Haftası'na global bir boyut getirdi’’ denildi. Gerçekten de, Kutoğlu'nun yeni çağ kadınına bakış açısı ele alındığında, kadının seksapelini ön plana çıkardığı görülebilir. Özellikle gece elbiselerinde kullandığı derin göğüs dekolteleri ve 2001 yazı için sergilediği transparanlar, bunun en belirgin kanıtı.

  Renk olarak genelde düz ve sade renkleri tercih eden genç modacı, bu renklerin kadını direkt olarak belirginleştirdiğini düşünüyor. Bunların yanında pullu, payetli ve işlemeli tarzından da vazgeçmeyen Kutoğlu, dar pantolonların üzerine, kalçaya kadar inen şeffaf ve bol tünikler tasarlamış. Bir de, milenyum trendi olan derinin kullanımı, Kutoğlu'nun son defilesinde doruğa ulaşmış durumda. Üstlere, altlara ve hatta iç çamaşırı benzeri minicik şortlara kadar deri var. Genel olarak deride siyahı tercih eden genç modacı, elbise ve pantolonlarda derinin farklı bir boyutunu yakalamış.

  Sayısız ödülü var

  Avrupa'daki başarısını şimdi de ABD'de sergileyen Kutoğlu, Viyana’da ‘‘Moda Süperstar’’ı olarak biliniyor. Kutoğlu'nun ayrıca Avrupa'da kazanılmış sayısız ödülleri var. 1993 yılında Münih'te ‘‘En İyi Genç Modacı’’ ödülünü kazanan Kutoğlu, daha sonra 1994 yılında Avusturya'nın en iyi modacısı seçilmişti. Halen Avrupa'nın önde gelen kadınlarını; kraliçeleri ve prenseslerini giydiren Kutoğlu, başarısının ardında gözlem yeteneğinin ve sıkı bir ekip çalışmasının yattığını her zaman söylüyor.

  Özellikle Avusturya'da, zamanının büyük bir bölümünü yeni kreasyonları için çalışmalar yaparak geçiren Atıl Kutoğlu'nun Avrupa'da bu kadar sevilmesinin bir nedeni de, tasarımlarında kadının dişiliğini ön plana çıkarması. Asalet, zarafet ve seksiliği bir arada ve mükemmel bir uyum içinde sergilemesi, onun kadına bakış açısının da bir göstergesi halinde. New York Moda Haftası'nda başarısıyla büyük beğeni toplayan Kutoğlu, adını Avrupa'dan sonra Amerika'da da duyurmanın gururu içinde şu aralar...

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı