Çıplaklar otelinin ilk müşterileri geldi

Mehmet ÇİL/DATÇA (Muğla), (DHA)
01.05.2010 - 19:01 | Son Güncelleme:

MUĞLA'nın Datça İlçesi'ne 15 kilometre uzaklıkta, Akdeniz kıyısında 14 dönümlük alana kurulan Türkiye'nin ilk çıplaklar oteline, turistler gelmeye başladı.

Performans Turizm Limited Şirketi tarafından, 10 ülkedeki anlaşmalı turizm acenteleri aracılığıyla pazarlaması yapılan Adaburnu Gölmar Oteli'nin ilk nudistleri Hollandalı bir çift oldu. 1 Mayıs'tan itibaren kapılarını dünya çıplaklarına açan otele ilk gün üç ailenin daha gelmesi bekleniyor.

Marmaris'ten kiraladıkları özel bir otomobil ile Datça'daki Adaburnu Gölmar Otel'e gelen nudist çift, araçlarından iner inmez koşar adım otele girdi. Çift, basının röportaj önerisini, ‘özel hayata müdahale’ gerekçesiyle kabul etmedi. Otelin çevresinde özel güvenlik ekipleri görev yaparken, jandarma araçlarının da zaman zaman devriye gezmesi dikkat çekti. Otelin yurt dışındaki pazarlamasını üstelenen Performans Turizm Limited Şirketi Pazarlama Yetkilisi Ahmet Koşar, Türkiye'de bir ilk olduğu için çıplaklar oteli konseptinin büyük ilgi gördüğüne dikkat çekerek, “Bu yoğun ilginin turistleri rahatsız etmesinden endişe ediyoruz” dedi.

Almanya, İngiltere, Hollanda, Fransa, İtalya, Norveç, İsviçre, İsrail, Rusya ve ABD'deki turizm acenteleri ve tur operatörleri ile anlaşma sağlandığını hatırlatan Koşar, “Dünya nudist turistleri arasında Türkiye'de böyle bir otelin hizmete girmesi mutlulukla karşılandı. Bazı internet sitelerinde, nudist otelin açılması Türkiye'de küçük bir devrim' şeklinde nitelendiriliyor. Bu arada ilk kez bir Müslüman ülkesi olan Suudi Arabistan'dan rezervasyon talebi almak bizleri şaşırttı. Kendilerinin rezervasyon talebini üzülerek geri çevirmek durumunda kaldığımızı bildirdik. Çünkü, otelin kapasitesi artık gelen talepleri karşılayamıyor” diye konuştu.

Otelin hizmete girdiği ilk günde 4 nudist ailenin giriş yapacağını da sözlerine ekleyen Koşar, “İlk müşterilerimiz bir Hollandalı çift oldu. Bu akşam diğer müşterilerimizi bekliyoruz. Bu ay çok yoğun olmamakla birlikte bir hayli müşteri giriş yapacak. Ancak bu gelen müşterilerimiz, kendi özel yaşamlarını çok fazla afişe etmek istemedikleri için basına röportaj vermiyorlar. Görüntü almak da mümkün olmuyor. Yani turistleri görmek isteyenler sükutu hayale uğrayacaklar. Aralarında röportaj vermek isteyen olursa, basına karşı olan saygımdan dolayı sizlere bilgi vereceğim. O zaman röportaj yapabilirsiniz” dedi. İlk gelen turistleri daha çok çevreyi tanımaları için gezilere çıkaracaklarını ifade eden Koşar, “Bunlar otele bağlı kalan müşteri değiller. Otelde belki öğleden önceleri havuz başında istirahat edecekler ama daha çok turlara çıkartacağız. Knidos Antik Kenti'ni gezdireceğiz. Ülkemizi tanıtacağız” dedi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı