Gündem Haberleri

  Cinsellik dersine alıştılar

  Hürriyet Haber
  21.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İlköğretim okulundaki öğrenciler artık çekinmeden soru soruyorlar

  Öğrencilerin gelişme dönemlerinde vücutlarını tanımaları ve meydana gelen değişmeler hakkında bilgi sahibi olmaları amacıyla yapılan cinsellik dersleri, artık yadırganmıyor. Akdeniz Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından Merkez İlköğretim Okulu'nda gösterilen derslerde, öğrenciler merak ettikleri konuları çekinmeden soruyor.

  Akdeniz Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu öğretim üyelerinden Filiz Kantek, derslerin öğrenciler tarafından ilk zamanlar yadırgandığını belirterek, ‘‘İlk günlerdeki çekingenlik ve utangaçlık artık pek kalmadı. Öğrenci aklına gelen soruyu rahatlıkla sorabiliyor. Öğretmenlerin sınıfta olmadığı anlarda öğrencilerin daha rahat olduğunu gözlemledik’’ dedi.

  Şu anda sadece talep gelen okullarda bu dersleri verdiklerini ifade eden Kantek, ‘‘Okulların rehberlik öğretmenleri velilerle biraraya gelip bu dersi isteyip istemedikleri konusunda görüş alış verişi yapıyor. Veliler onay verirse dersleri ücretsiz veriyoruz. Ancak önümüzdeki günlerde bir program dahiline geçeceğiz’’ şeklinde konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı