Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği Fark Yaratanlarda

28.03.2019 - 15:03 | Son Güncelleme:

Sabancı Vakfı’nın toplumsal gelişmeye katkıda bulunan “Fark Yaratanlar” programının 10. sezonunun 12. Fark Yaratan’ı, cinsel şiddetin varlığının, meşruiyetinin ve yarattığı hasarların ortadan kaldırılması için çalışmalar yapan Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği oldu.

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, 2014 yılında cinsel şiddeti daha görünür, konuşulur ve tartışılır kılmak için bir grup aktivist tarafından kuruldu. Dernek; kadınlara, LGBTİQA+ bireylere, çocuklara, hayvanlara yönelik cinsel şiddetin olduğu birçok farklı alanda düzenli olarak çalışmalar yapıyor.

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, cinsel şiddet alanında toplumun farkındalığının artması ve cinsel şiddetten hayatta kalanlara yönelik hak ihlallerinin daha görünür kılınması için seminerler, atölye çalışmaları ve eğitimler düzenliyor; görsel materyaller üretiyor. Cinsel şiddetle ilgili temel kavramlar, mitler ve mücadele biçimleri üzerine projeler gerçekleştiriyor. Dernek, bu projelerle gençlere, yetişkinlere, meslek elemanlarına, sivil toplum örgütlerine, yerel yönetimlere, okullara, üniversitelere ulaşıyor.

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği farklı cinsel şiddet biçimleri ile aralarında hiyerarşi kurmadan mücadele etmek için bir grup aktivist tarafından kuruldu. Toplumda cinsel şiddeti önlemek amacıyla onay kültürünü yerleştirmek, koruyucu önleyici çalışmalar yapmak ve cinsel şiddetten hayatta kalanlara yönelik destek sistemini geliştirmeye katkı sağlamak için çalışmalar yürüttü. Hem sivil toplum alanında hem de cinsel şiddetle mücadelede kocaman bir fark yarattı.

 Detaylı bilgi için tıklayınız!

 

 Sponsorlu İçerik

 

 

 

 

 

Etiketler:
Sayfa Başı