Cinsel saldırıdan yargılanmıştı, işte yeni görevi

CHA
14.09.2013 - 14:52 | Son Güncelleme:

Eski IMF Başkanı Strauss-Kahn, Sırbistan'a danışman olacak. Strauss-Kahn Sırbistan'ın borçlarının azaltılmasında hükümete yardımcı olacak.

Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) eski Başkanı Dominique Strauss-Kahn, Sırbistan'ın ekonomi danışmanı olacak. Sırbistan Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Aleksandar Vuciç, Strauss-Kahn'ın kendisine dış borçların yapılandırılması konusunda danışmanlık yapacağını açıkladı.

Katıldığı televizyon programında, Dominique Strauss-Kahn'ın Fransa'da cinsel suçlardan yargılandığının hatırlatılması üzerine Vuciç, "Picasso da kadın ve çocuklara kötü davranmıştı ama Hitler gibi bazıları da kadınları severdi. İnsanları bu şekilde yargılarsanız Strauss-Kahn'ı yanlış değerlendirmiş olursunuz." dedi. Fransa'da bir zamanlar cumhurbaşkanlığının en güçlü adaylarından biri olarak gösterilen Dominique Strauss-Kahn (64), 2011'de New York'ta bir otelde cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanmıştı. Strauss-Kahn, IMF başkanlığından istifa ettikten sonra dava da düşmüştü.

Etiketler: imf


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı