Cinsel istismardan 15 yıl 9 ayhapis cezasına mahkum oldu

DHA
17 Eylül 2014 - 09:10Son Güncelleme : 17 Eylül 2014 - 09:14

KAYSERİ’de bir sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla tanıştığı 15 yaşındaki S.D’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan 31 yaşındaki Hüseyin Öksüzalioğlu, 15 yıl 9 ay 7 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Melikgazi İlçesi Tavlusun Mahallesi’nde 15 Şubat 2013 tarihinde meydana gelen olayda, iddiaya göre Hüseyin Öksüzalioğlu, sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden S.D. ile tanıştı. İnternet üzerinden sık sık görüşmeye başladılar. Öksüzalioğlu ile Tavlusun Mahallesi’nde bir mağarada S.D. ile buluşup cinsel istismarda bulundu. Cinsel istismar birkaç kez daha meydana geldi.

S.D’nin ailesinin olayı öğrenip şikayetçi olması üzerine, Hüseyin Öksüzalioğlu, bir yıl önce çıkarıldığı 2’nci Ağır Ceza Mahkemesince tutuklandı. Tutuklu sanık Hüseyin Öksüzalioğlu, ilişkiyi genç kızın kendi isteğiyle yaşadığını iddia ederek beraatini istedi. Mahkeme heyeti, ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ ve ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarının işlendiğini, sanığın kendi rızasıyla cinsel ilişkiye girdiği ve alıkoyduğu, ancak mağdurenin olay tarihinde 15 yaşından küçük olduğu ve sanığın çocuğa nitelikli cinsel istismar ile kişiyi hürriyetinden yoksun kıldığı gerekçesiyle toplam 15 yıl 9 ay 7 gün hapis cezasına mahkum etti.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı