Eğitim Haberleri, Son Dakika, Haberler

EĞİTİM

  Cinsel istismara beraat

  05 Kasım 2007 - 17:24Son Güncelleme : 05 Kasım 2007 - 10:47

  Adana'da 4 kız öğrencisini dövüp, cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında 64 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan ilköğretim okulu öğretmeni 41 yaşındaki C.Ö., ‘cinsel istismardan’ beraat etti, dayak iddiasından ise 300 YTL para cezasına mahkum edildi.

  15 Nisan 2006’da Yüreğir İlçesi’ndeki Remzi Oğuz Arık İlköğretim Okulu’nda iki yıldır öğretmenlik yapan C.Ö.’nün, kız öğrenciler 8 yaşlarındaki S.U., H.K., M.D. ve M.S.’ye sınıfta ve öğretmenler odasında cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla öğrenci velilerince şikayet edildi. Öğrencilerin Çocuk Şube Müdürlüğü’nde ifadelerinin alınıp Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda yapılan ruhi ve psikolojik durumlarıyla ilgili muayenede, fiziksel ve cinsel istismara uğradıklarının belirlenmesi üzerine tutuklanan öğretmen C.Ö. hakkında Adana 4’ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Çocukların cinsel istismarı ve darp’ suçundan dava açıldı.

  Masada cinsel istismar iddiası

  Cumhuriyet Savcısı İsmail Zafer Kaya, 4 kız öğrenciye yapılan cinsel istismarı dava iddianamesinde, kız öğrencilerden M.S., geçen yıldan bu yana öğretmen C.Ö.’nün kendisini öptüğünü, yanağını ısırdığını ve sımsıkı sarıldığını söyledi. H.K., sınıf ve öğretmenler odasında öğretmenin cinsel istismarına uğradığını iddia ederken M.D. ise, polisteki ifadesinde cinsel istismara uğradığını öne sürerken Cumhuriyet Savcılığı’nda, "Öğretmenim beni ısırıp öpüyordu. Arada sırada da sırtımıza değnekle vuruyordu" dedi. Öğrencilerden S.U. da, öğretmen C.Ö.’nün kendisini öğretmenler odasına götürüp masaya yatırarak cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti. S.U. da öğretmen masası yanında cinsel istismarın devam ettiğini iddia etti.

  Bir süre tutuklu yargılandıktan sonra tahliye edilen öğretmen C.Ö.’nün yaklaşık 1.5 yıldır süren davası karara bağlandı. Avukatıyla birlikte duruşmaya gelen 19 yıllık öğretmen C.Ö., son savunmasında cinsel istismar suçunu kabul etmedi. Öğrencilerini bir baba gibi sevdiğini belirten C.Ö., “Yazılı yapmıştım. Çocukların çoğu kötü not aldı. Üzülmüşlerdi. Tepki gösterdiler. Dövmek amacıyla sopayı savurmuştum. Pişman olup kendilerinden özür bile diledim. Ben asla bir baba gibi sevdiğim öğrencilerime cinsel tacizde bulunmadım. Böyle bir suçlamayla karşılaştığım için çok üzgünüm” dedi.

  Mahkeme heyeti, öğretmen C.Ö.’ye 4 kız öğrenciye cinsel istismar suçundan iddia dışında kanıt bulunamadığından beraatine karar verirken, öğrenciler M.S., H.K. ve S.U.’yu dövdüğü iddiasıyla 100’er YTL’den toplam 300 YTL adli para cezasıyla cezalandırdı. M.D. hakkındaki iddialardan ise beraat kararı verildi.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 23 Yorum }
  • yavuz adnan 3.11.2007 02:07:12
   türkiye ideal tatil ülkesi.. yaşamak içinse bugün (!) her şeyin göze alınması gereken bir ülke... <br><br>sağlıklı bir adalet sistemi olsaydı ,linç kültürü diye bir şey olmazdı...
  • izmirli jagler 3.11.2007 01:56:04
   diyelim ki taciz yok(ki bence var)o yaştaki çocuklarımızın sırtına değnekle vurmak ne demek,değneğin ne işi var o okulda,asıl bu öğretmen paçavrasının ne işi var,çocuklarımızı nasıl yollayacağız okullara,dayak yemelerinin bedeli 300 ytl mi,biri bana açıklasın lütfen...
  • hasan demircan 3.11.2007 01:32:35
   birde öğretmen olacaksın be utanmaz herif seni oraya bir şeyler öğretmen için koydular.sen ise o şerefli mesleğe leke sürdün yazık sana.
  • bilgin kutlu 3.11.2007 00:55:45
   Allahım bu çok kötü bir olay ve adalet bu değil bu insanlara caydırıcı cezalar verilmeli yoksa yakında evlerimize girip eşlerimizin ve babalarımızın gözü önünde bize de yapacaklar. lÜTFEN CEZALARI ARTTIRILSIN YOKSA BU 4 ÇOCUĞUMUZ GİBİ DAHA NİCE ÇOCUKLARIMIZ KAYBEDECEĞİZ
  • ercü gecer 2.11.2007 23:21:06
   BİR ÖĞRENCİ DEĞİL Kİ,DÖRT ÖĞRENCİ HEMDE SEKİZ YAŞLARINDA KOMPLE,KURMAKTAN NE ANLARLAR,BU DÜNYADA "TAMAM" DA.....?
  • berk han 2.11.2007 22:00:36
   bu kafayla bukadar olur
  Sayfa Başı
  Haberlerrebiülevvel ayırebiülevvel ayı önemiçeyrek altın fiyatlarıaltın fiyatlarıgram altınözel harekatözel harekat sonuçları