Dünya Haberleri

  Cinsel dürtülerimiz hala ilkel

  Hürriyet Haber
  24.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ayı fethetmiş olsa da günümüz insanı, mağara devrinden bu yana cinsel dürtüleri ve sadakat konusunda fazla bir yol alamadı.

  Bilimin Gelişmesi için Amerikan Birliği adındaki kuruluşun California'da düzenlediği toplantısına katılan bilim adamları, cinsel dürtüler ve özellikle ‘‘babalık’’ ile ilgili ilginç teoriler ortaya attılar.

  Bilim adamlarına göre, insanları hayvanlardan ayıran en önemli özelliklerden birisi gözüyle bakılan ‘‘kadının erkeğine bağlılığı’’ boş bir inançtan başka birşey değil. Bilim adamlarının araştırmalarına dayanarak, California'da Anaheim kentinde yapılan ilginç toplantıda ortaya attıkları görüşler özetle şöyle:

  BİR ÇOCUĞA ÇOK BABA

  Doğu Londra Üniversitesi öğretim görevlilerinden Paul Valentine'e göre, Amazonlarda, Venezuela ile Kolombiya sınırında küçük köylerde yaşayan Curripaco adındaki kabilelerde kadınlar ancak çocuk yapmak için cinsel ilişkiyle giriyorlar. Ancak bebeklerinin sağlıklı olması için çok sayıda erkeğin spermine gereksinim duyduklarına inandıkları için cinsel ilişkiye girdikleri andan itibaren birden fazla erkekle birlikte oluyorlar. Hamile kalır kalmaz ise kadın ailesiyle birlikte karar vererek, istediği babayı seçiyor, diğerleri unutuluyor. Paul Valentine ayrıca bu bölgedeki başka bir kabilede, kadınların babalığı garantilemek için genellikle iki erkek kardeşle birlikte olduklarını anlattı.

  SPERM SAVAŞLARI

  Manchester Üniversitesi'nden yazar Robin Baker ise, ‘‘Sperm Savaşları’’ adı altında sunduğu araştırmasında, modern kadınların sadakat konusunda Amazonlar'daki hemcinslerinden farksız olduklarını iddia etti. Robin Baker, İngiliz kadınları üzerinde yaptığı ve 10 yıllık bir süreyi kapsayan araştırmasında, çocukların yüzde 10'nun resmi babanın dışında bir biyolojik babaya sahip olduklarını ortaya koydu.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı