Teknoloji Haberleri

  Çinlilere özel Windows 10 sürümü yayında!

  Hürriyet Haber
  24.05.2017 - 07:38 | Son Güncelleme:

  Microsoft, yaptığı duyuru ile birlikte, dünya üzerindeki "en özel" Windows 10 sürümünü resmi olarak tanıttı!

  Microsoft, Çin Hükumeti için geliştirdiği özel Windows 10 sürümünü resmi olarak tanıttı. Windows 10 China Goverment Edition (Çin Hükumeti Sürümü) olarak adlandırılan bu Windows sürümü, doğal olarak bizim kullandığımız Windows 10 sürümlerine göre önemli farklar içeriyor.

  Windows 10 Enterprise Edition temelinde geliştirilen Çin sürümü, ülkenin kendi şifrelemesini kullanmasına izin veriyor. Ayrıca Çin Hükumeti, güncellemeler konusunda da söz sahibi olacak ve kendi güncellemelerini yayınlayabilecek. Son olarak, hükumet yetkilileri, çalışanların kullanmayacağı (ya da kullanmalarını istemediği) özellikleri – OneDrive gibi- kaldırabilecek.

  chip.com.tr'nin haberine göre Windows 10 China Goverment Edition, ilk olarak Çin gümrüklerinde, Şangay yönetiminde ve Westone Information Technology tarafından kullanılacak. Ayrıca gelen haberler, Microsoft ve Lenovo'nun, bu sürümü kullanan ilk bilgisayarların üretilmesi konusunda anlaştığı yönünde. Ancak her iki şirketten de henüz resmi açıklama gelmiş değil.

  Windows XPye uzun bir aradan sonra güvenlik güncellemesi
  Windows XP'ye uzun bir aradan sonra güvenlik güncellemesi!
  İnternetten korsan film indirenlere Microsoft'tan kötü haber
  Windows 10'u şu an kaç kişi kullanıyor?
  Etiketler: işletim sistemi
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı