AKSARAY HABERLERİ

Çinli Yöneticiden Başkan Yazgı’ya Ziyaret

IHA
26.08.2015 - 14:34 Son Güncelleme :

TUZ GÖLÜ YERALTI DOĞALGAZ DEPOLAMA TESİSİ PROJE YÖNETİCİSİ XUEGİANG YİN BELEDİYE BAŞKANI HALİK ŞAHİN YAZGI'YI ZİYARET ETTİ.

IHA

Çinli Tianchen Engineering Şirketi’nin Tuz Gölü Yeraltı Doğal Gaz Depolama Tesisinin proje yöneticisi Xueqiang Yin, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı ziyaret etti.
Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak ile birlikte Çinli Tianchen Engineering Şirket yöneticisi Xueqiang Yin, Tuz Gölü havzasında sürdürülen çalışmalarla ilgili olarak görüş beyan etmek üzere Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı ziyaret ederek bir süre görüştü. Sultanhanı beldesi sınırları içerisinde Tuz Gölü’nün yaklaşık 40 kilometre güneyinde doğal gaz depolamak için sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi veren proje koordinatörü Xueqiang Yin, açılan sondaj kuyusu ve Hirfanlı Barajı’ndan gelen su ile kuyulardaki tuz eritme işleminin sürdüğünü söyledi. Projenin planlı bir şekilde seyrettiğini aktaran şirket yöneticisi Yin, tuzu eritilen kuyularda 1 milyar metreküpün üzerinde doğal gazın depolanabileceğini ve ihtiyaç duyulduğunda ise bu gazın rahatlıkla kullanabileceğini bildirildi. Çinli yönetici Yin, Tuz Gölü Yeraltı Doğal Gaz Depolama Tesisi’sin uluslararası arenada örnek gösterileceğini ve bu tür mühendislik projelerle güçlenen Türkiye’nin Dünya ülkeleri arasında prestij kazanacağını söyledi.
Başkan Haluk Şahin Yazgı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu projenin Türkiye açısından çok önemli olduğunu söyledi. Depolanacak doğal gazın Türkiye’nin ihtiyacına cevap verecek nitelikte olmasının projenin ne denli önemli ve büyük olduğuna bir işaret olduğunu kaydeden Başkan Yazgı, “Tuz Gölü içerisinde yüz metrelerce hatta bin metrelerin altında açılacak suni kuyularda doğal gaz depolanacak olması ve ihtiyaç halinde tüm ülkemize yetecek gazı burada tutuyor olmamız bizim için çok önemli. Ayrıca bu denli büyük bir projenin ilimizde yürütüyor olması bizim için ayrıca bir gurur kaynağıdır. Şirket yöneticisi Xueqiang Yin bey, çalışmalarda herhangi bir aksaklık yaşanmadığını, projenin planlı şekilde yürütüldüğünü bizlere aktardı. Kendilerini bu konuda desteklediğimizi söylüyorum ve teşekkür ediyorum” dedi.
Ziyaretin sonunda şirket yöneticisi Xueqiang Yin, kendi kültürlerini yansıtan çay fincan setini Başkan Yazgı’ya hediye etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aksaray haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aksaray ilinden Çinli Yöneticiden Başkan Yazgı’ya Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çinli Yöneticiden Başkan Yazgı’ya Ziyaret haberi güncellenecektir.

AKSARAY İLÇELERİ
  AKSARAY NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:42
  • Guneş
   07:24
  • Öğle
   12:40
  • İkindi
   15:19
  • Akşam
   17:36
  • Yatsı
   19:06
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı