Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Çinli çılgın, oyunun kayıt dosyası silinmesin diye 20 yıldır oyun konsolunu kapatmadı

  Hürriyet Haber
  11.01.2016 - 13:58 | Son Güncelleme:

  Çin'de bir oyun tutkunu, kayıt dosyası silinmesin diye eski oyun konsolunu 20 yıldır kapatmıyor.

  Oyun severler için bilgisayar her ne kadar önemli ise de oyun konsollarının yeri bambaşkadır. Hele ki oyun konsoları konusunda güzel bir geçmişe sahipsek. Bildiğiniz gibi bilgisayarlar evlerimize girmeden önce saatlerimizi atariler başında geçirirdik. Aslında günümüzün oyun konsollarına baktığımda da gözüme hala o eski atariler gelmiyor değil.

  Çinli çılgın, oyunun kayıt dosyası silinmesin diye 20 yıldır oyun konsolunu kapatmadı

  Super Famicom yani bizlerin Super Nintendo (SNES) olarak bildiği oyun konsoluna sahip olan Wanikun adlı Twitter kullanıcısı, geçtiğimiz günlerde paylaştığı tweet ile herkesi şaşırttı. Oyun konsolu ile ''Umihara Kawase'' adlı bir oyun oynayan Wanikun, oyunu o kadar beğenmiş ki, cihazın kaydettiği verileri kaybetmemek için konsolu hiç kapatmamış. Hem de 20 yıl boyunca!

  Webtekno'nun haberine göre SNES gibi oyun konsollarında elektrik bağlantısı kesilmediği sürece oyunun dosyaları kayıtlı olarak kalabiliyor. Ancak dediğimiz gibi bu işlemin uzun soluklu gerçekleşmesi için konsolun elektrik bağlantısı kesilmememi. Bunu bilen Wanikun da oyunu çok sevmiş olacak ki konsolun elektrik bağlantısını 20 sene boyunca kesmemiş.

  180,000 saattir oyun konsolunun açık olduğunu belirten Wanikun, tam süre olarak da 20 sene, 6 ay, 2 hafta, 3 gün ve 8 saat gibi inanılmaz bir süreden bahsediyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı