Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çinkitaş yeniden başkan

Tolgahan Çinkitaş, 2 yıl aradan sonra yeniden Dans Sporları Federasyonu başkanlığına seçildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Dans Sporları Federasyonu 2. Olağan Mali ve Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu, Sürmeli Otel'de yapıldı. Tolgahan Çinkitaş, Muzaffer Oğuz Gültekin ile Tamer Bozkuş'un aday olarak katıldığı genel kurulda 129 delegeden 83'ü hazır bulundu. Daha sonra Tamer Bozkuş'un, Çinkitaş lehine adaylıktan çekilmesinin ardından seçimde iki adayın listesi yarıştı.

Kurulda kullanılan 76 oydan 56'sını alan alan Çinkitaş, federasyon başkanlığına seçilirken, Gültekin ise 16 oy alabildi. 4 oy ise geçersiz sayıldı.

Tolgahan Çinkitaş, seçim sonrası delegelere yaptığı teşekkür konuşmasında, “Bu tablo hepimize çok şey öğretti. Dans Sporları Federasyonu büyük bir değişimin içinde. Bunda sporcusundan yöneticisine kadar herkesin bir emeği var. Bütün defterleri kapatarak beyaz bir sayfa açalım” dedi.

Daha önce görev yapmış federasyon başkanları ve başkan adaylarını da kürsüye davet eden Çinkitaş, birlikteliğin sağlanmasını isteyerek gözyaşlarını tutamadı.

Öte yandan, federasyonun yönetim kurulu, Taner Bozkuş, Burhanettin Hacıcaferoğlu, Prof. Dr. Faruk Bozoğlu, Ali Alper Alakut, Kemal Ulusoy, Şakir Erdem, Şule Işıl Sözügüzel, Sadettin Aksoylugil, Serdar Yolcu, Ali Çakır, Hüseyin Cahit Öztop, Adem Yakıncı, Erdal Tontu ve Mehmet Kara'dan oluştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz