AYDIN HABERLERİ

Çineli Öğrenciler Fotoğraf Yarışmasında Aydın Birincisi Oldu

IHA
14.10.2015 - 09:21Son Güncelleme : 14.10.2015 - 09:22

FOTOĞRAF YARIŞMASINDA AYDIN BİRİNCİLERİ ÇİNELİ ÖĞRENCİLER OLDU

IHA

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yeşil Bir Dünya sloganı ile 81 ilde düzenlediği ‘Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa’ temalı fotoğraf yarışmasında Aydın’ birincileri Çine Bahçearası Mahallesi öğrencileri oldu.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından 81 ilde ‘Expo 2016 Antalya Uluslararası Botanik Sergisi’ne yönelik duyarlılığı artırmak amacıyla kırsal alanda yaşayan 9-12 yaş arasındaki çocuklarına yönelik olarak düzenlediği fotoğraf yarışmasının il birincileri açıklandı. Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan jüri ekibince yapılan değerlendirme toplantısı sonucunda Aydın ili Çine İlçesi Bahçearası Mahallesi’nden Fatma Nur Özmen’in çekmiş olduğu fotoğraf il birincisi, Sıla Batmaz ikinci ve Sude Özmen’in çekmiş olduğu fotoğraf ise üçüncü seçildi. İl birincisi Fatma Nur Özmen’in çekmiş olduğu fotoğraf 23 Nisan’da Expo 2016 Antalya Uluslararası Botanik Sergisi’ inde Aydın’ı temsil edecek olup Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından da kendilerine Dijital fotoğraf Makinesi hediye edilecek.
Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Bircan, düzenlenen yarışma ile birlikte, “Çocuklarımıza doğa sevgisini ve çevre bilincini aşılamak, çiçeklerin kültür mirası olduğunu, onların biyolojik hayata değer kattığını öğrenmek, tarımın insan yaşamındaki önemini küçük yaşlardan itibaren fark ettirebilmek, Türkiye’nin sahip olduğu bitkisel zenginliğin yeni kuşaklarca benimsenmesini ve korunmasını sağlamak ve onların gözünden yaşadıkları doğayı, sevdikleri çiçekleri görebilmeyi amaçladık” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Çineli Öğrenciler Fotoğraf Yarışmasında Aydın Birincisi Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 09 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çineli Öğrenciler Fotoğraf Yarışmasında Aydın Birincisi Oldu haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:10
  • Guneş
   06:47
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   16:40
  • Akşam
   19:18
  • Yatsı
   20:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı