GeriDiğer "Çin'de herkes çıldırdı"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Çin'de herkes çıldırdı"

"Çin'de herkes çıldırdı"
refid:19070796 ilişkili resim dosyası

TEB BNP Paribas WTA Championships dünya kadınlar tenis şampiyonasında mücadele edecek Çinli sporcu Li Na, turnuvada iyi oynayacağını söyledi.

Fransa Açık'ta zafere ulaşıp, teklerde Grand Slam kazanan ilk Asyalı olarak tarihe geçen Li Na, Ataköy Sheraton Otel'de düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Fransa Açık şampiyonluğundan sonra Çin'de kendisini çocukların da tanıdığını belirterek, “Fransa Açık'tan sonra hayatım biraz değişti. Çin'de herkes çıldırmış durumdaydı. Şimdi elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum” dedi.

Ülkesinde tenisin çok popüler bir spor olmadığını kaydeden Çinli sporcu, “Çin'de gençler ve çocuklar benimle beraber diğer Çinli tenisçilerin de iyi şeyler yapmasıyla bu spora ilgi duymaya başladı. Türkiye'de de 3 gün önce genç erkeklerle karşılaştık. Burada da iyi genç sporcuların olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Fransa Açık'tan sonra özgüveninin daha da arttığını anlatan Li Na, “Ancak teniste her zaman kazanamazsınız. Her gün yeni bir zorluk. Şu anda kendimi iyi hissediyorum ve bu şampiyonada yer almaktan mutluyum” ifadelerini kullandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle