Cinayetten tutuklanan baba konuştu:'Oğlum ateş etti, ben üstlendim'

Dha
12.12.2014 - 15:46 | Son Güncelleme:

ADANA’da kızının erkek arkadaşı 28 yaşındaki Çağdaş Yunus Eşlik’i pompalı tüfekle öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 54 yaşındaki Mustafa Yağız, cinayeti oğlu 21 yaşındaki Özgür Mehmet Yağız’ın işlediğini söyledi.

İddiaya göre Çağdaş Yunus Eşlik, özel bir bankada çalışan Ö.Y. ile arkadaşlık kurdu. 2013 yılında Ö.Y. bir kafede tartıştığı Çağdaş Yunus Eşlik’in kendisini darp ederek kulağındaki küpeyi gasp etmeye çalıştığı iddiasıyla şikayetçi oldu. Çağdaş Yunus Eşlik hakkında ’Yağma’ suçundan açılan dava Ö.Y.’nin şikayetten vazgeçmesi üzerine düştü. İddiaya göre geçen 29 Ağustos günü Çağdaş Yunus Eşlik, kardeşleri Ethem ve Mehmet Eşlik’i yanına alarak Ö.Y.’nin babasının oturduğu Kuyumcular Mahallesi’ndeki eve gitti. Burada Çağdaş Yunus Eşlik pompalı tüfekle açılan ateş sonucu öldü. Ö.Y.’nin babası Mustafa Yağız ile oğlu Özgür Mehmet Yağız polise cinayeti kendilerinin işlediğini ileri sürdü. Baba- oğul tutuklandı.

’OĞLUM ATEŞ ETTİ, BEN ÜSTLENDİM’

Mustafa ve oğlu Özgür Mehmet Yağız ömürboyu hapis cezası istemiyle 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Baba Mustafa Yağız ifadesinde cinayeti kendisinin değil oğlunun işlediğini belirterek şöyle dedi:

"Çağdaş kızımla birlikte olmak istiyordu. Bu yüzden sürekli rahatsız ediyordu. Bu nedenle aramızda çıkan 17 olay adliyeye intikal etti. Kızımı yurtdışına gönderdim. Olay günü de 3 kardeşi ile çiftliğimize geldi. Saldıracağını sanıp müdahale edecekken oğlum ateş etti. Ben de oğluma bağırarak bir daha ateş etmemesini, silahı bana getirmesini söyledim. Suçu üstlendim."

’HAVAYA ATEŞ ETMEK İSTEDİM’

Özgür Mehmet Yağız ise Çağdaş Yunus Eşlik’in kendilerini çok rahatsız ettiğini, bu yüzden merkezdeki evlerinden taşınarak çiftliğe yerleştiklerini kaydederek şunları anlattı:

"Dışarıdan bağrışma sesleri duydum. Babamla tartışıyordu. ’Sizi öldüreceğim. Kızı bana vereceksiniz’ gibi şeyler söylüyordu. Babam da onu sakinleştirmeye çalışıyordu. Babama zarar vermesinden korktuğum için tüfekle havaya ateş etmek istedim. Kurma kolunu ayarlarken silah ateş aldı. Babam yaşımın genç olmasından dolayı suçu üstlendi. Gönlüm razı olmadı ve teslim oldum. Keşke ben onu öldüreceğime, o beni öldürseydi" diye savunma yaptı.

Ağabeyi öldürülen Ethem Eşlik ise, "Kızları Ö.Y. ile ağabeyimin arasında duygusal ilişki vardı. Aile karşı çıkıyordu. Almanya’ya gönderildiğini duyunca aile ile konuşmaya gideceğimizi söyledi. 3 kardeş gittik. Mustafa Yağız oğluna ’Yine gelmişler. Silahı getir öldür’ dedi. O da ateş açtı" diye ifade verdi.

Mahkeme heyeti, baba Mustafa Yağız’ın tahliyesine karar verirken, duruşmayı erteledi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı