Gündem Haberleri

  Cinayetin nedeni mesajdaki şifre

  Eyüp SERBEST
  02.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul’da nikahsız yaşadığı amcasının kızı Sariye Akdeniz’i kaçırdığı iddiasıyla Yakup Akdaş’ı (23) öldüren Ferit Akdeniz hâkim karşısına çıktı.

  Ferit Akdeniz duruşmada, akrabası olan Yakup Akdaş’ın amcasının kızını kaçırdığını ancak daha sonra barıştıklarını belirterek şunları söyledi:

  Şifreyi açıkladı

  “Yakup birini sevdiğini söylüyordu. Yolladığı mesajların sonuna da SYE diye yazardı. O gün buluşmak için beni çağırdı. Bir şey yapmasından korkup üzerime silah aldım. Dondurma yedik. SYE’nin ne olduğunu sordum. Sariye demekmiş. Eşimle evleneceğini söyleyip benim aradan çekilmemi istedi. Bu sırada elini masanın altına attı. Silah çekecek sandım. Ben silahımı çekip ateş ettim.” Ferit Akdeniz’in ardından savunma yapan 4 akrabası ise cinayetle ilgileri olmadığını belirterek tahliyelerini talep etti. Katil zanlısına ağırlaştırılmış müebbet, infaz kararını veren 4 aile üyesine müebbet istenen duruşma ertelendi. Muş’ta 15 yaşındayken amcasının oğlu Ferit Akdeniz’le birlikte İstanbul’da yaşamaya başlayan Sariye Akdeniz, eski sevgilisi Yakup Akdaş’la görüşmeyi sürdürmüş, Ferit Akdeniz askere gidince iki sevgili memleketleri
  Muş’a kaçmıştı. Bu olaydan sonra Ferit Akdeniz ve Yakup Akdaş 15 Eylül 2010 tarihinde Şirinevler’de buluştu. Yakup Akdaş bu buluşmada tabancayla başından vurularak öldürüldü.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı