Gündem Haberleri

  Cinayete 5 senaryo

  Hürriyet Haber
  31.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Urla'daki villasında öldürülen İnci Gürel'in katilini bulmak için polis özel ekip kurdu. İzmir polisi, cinayeti çözmek için 5 senaryo üzerinde duruyor.

  İZMİR'in tanınmış işadamı 70 yaşındaki İlter Gürel'in eşi 58 yaşındaki İnci Gürel, bayramın birinci günü akşam saatlerinde, Urla Çeşmealtı' ndaki villasının garajında başına balta, keser gibi sert bir cisimle vurularak öldürülmüştü. İnci Gürel'in, eşi İlter Gürel'in Amerika'da olduğu, yanında çalışan bahçıvan ve bakıcı çifte de izin verdiği sırada öldürülmesi, İzmir'in iş ve sosyete dünyasında şoke etkisi yaptı.

  Suç aleti yok

  5 senaryo üzerinde duran ve bütün ayrıntıları değerlendiren polis, çevre villalarda çalışanların tek tek ifadelerine başvurdu. Polis, evin bahçe kapısından garaj kapısına, merdiven korkuluklarına, otomobillere kadar her noktasında parmak izi araştırması yaptı. Bayram süresinde ailenin tatile gönderdiği evin bahçe ve bakım işlerini yürüten Fatma-İbrahim Çiçek çiftinin olayla ilgisinin bulunmadığı belirtildi. İnci Gürel'in Tanju Okan Parkı yakınlarında terk edilen otomobilinin çevresinde ve denizde de araştırma yapıldı, ancak suç aleti bulunamadı.

  Gürel çifti aranıyor

  Polis cinayeti aydınlatmak için tüm umudunu yaklaşık üç ay önce Güreller'in işten çıkardığı Korkmaz çiftine bağladı. Olaydan birkaç gün önce yeniden Urla'ya gelip İnci Gürel'den iş istediği belirtilen Nevin-Ferhat Korkmaz çiftinin peşine düşen ekipler sonuca ulaşamadı. Polis, zanlı olarak aradığı Korkmaz çiftini bulduğunda cinayeti aydınlatacağını düşünüyor. Ancak Korkmaz çiftinin cinayetle ilgisi olmadığı ortaya çıkarsa, polisi sonuca götürecek hiçbir bilgi ve belgeye şu ana kadar ulaşılamamış olacak.

  SENARYOLAR

  Polise göre cinayet planlı olarak işlenmiş. İnci Gürel'in başına balta, keser gibi kesici bir aletle çok sayıda vurulmuş. Yani amaç bayıltmak, etkisiz hale getirmek değil öldürmek.

  Şalteri indirerek İnci Hanım'ın garaja gelmesini sağlayan kişi cinayeti önceden planlamış.

  İlk kontrolde evden bir şeyler çalınmadığı dikkati çekiyor. Bir şeyler aranmış. Bu durum, hırsızlık süsü verilmek için yapılmış olabilir.

  Katil veya katillerin aradıkları şey para ve değerli mücevher de olmayabilir. Aileyle ilgili, belki de şantaj amacıyla kullanılabilecek bir belge, malzeme aranmış veya alınmış olabilir.

  Polis eski bahçıvanı zanlı olarak arıyor. Ancak bu işi eski bahçıvan kendisi yapmayıp başkalarıyla işbirliğine gitmiş olabilir.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı