Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cinayet zanlısı kuzen suç makinesi çıktı

  Zafer TOKUŞ/PAMUKOVA (Sakarya), (DHA)
  15 Ekim 2008 - 21:07Son Güncelleme : 15 Ekim 2008 - 21:07

  SAKARYA'nın Pamukova İlçesi’nde evlenme teklifini kabul etmeyen teyzesinin kızı 29 yaşındaki Nebahat Mete'yi tabancayla vurarak öldürmekten aranan kuzen Fahreddin Pir’in suç dosyası kalabalık çıktı.

  1996 ve 1999 yıllarında iki kişiyi daha öldürdüğü ve son cinayetten 2003 yılında kamuoyunda ‘Rahşan affı’ olarak bilinen şartlı tahliye ile cezaevinden çıktığı anlaşılan Pir'in ayrıca 5 kez ruhsatsız tabanca taşımak suçundan hakkında işlem yapıldığı ortaya çıktı.

  Dün saat 14.00 sıralarında Elpelek Mahallesi'nde 6 yaşında özürlü bir çocuğu bulunan teyzesinin kızı Nebahat Mete'yi öldüren zanlı kuzen Fahreddin Pir, suç makinesi çıktı. 1996 ve 1999 yıllarında iki kişiyi daha öldüren Pir'in son cinayetten cezaevinde bulunduğu sırada kamuoyunda ‘Rahşan Affı’ olarak bilinen şartlı tahliye ile serbest bırakıldığı anlaşıldı. Pir'in ayrıca 5 kez ruhsatsız tabanca taşımaktan suçundan hakkında işlem yapıldığı da anlaşıldı.

  Olaydan sonra kaçan Fahreddin Pir, polis tarafından aranırken, yapılan soruşturma da cinayetle ilgili önemli ayrıntılar da ortaya çıktı. Nebahat Mete'nin, evlenme teklifini reddetmesinin ardından kuzeninin tehditleri üzerine Pamukova Cumhuriyet Savcılığı’na ‘Hayati tehlikem var’ diyerek suç duyurusunda bulunduğu, olay günü de Fahreddin Pir'in bunu öğrenmesi üzerine işyerine gelerek şikayetini geri alması için tartıştığı belirlendi.

  Bu tartışma sırasında Fahreddin Pir'in ardında silahı görünce çeyiz mağazasından kaçmaya çalışan Nebahat Mete, arkasından açılan ateşle omzundan ve sırtından yaralanmış, kaldırıldığı hastanede ise yaşamını yitirmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı