Dünya Haberleri

  Cinayet sanal hapis gerçek

  Hürriyet Haber
  25.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Japon bir öğretmen, internet oyununda evlendiği sanal kocası kendisinden boşanınca intikam almaya karar verdi. Eski sanal kocasının gerçek kimliğini öğrenip bilgisayarına sızan kadın, adamın oyundaki karakterini öldürdü. Tutuklanan kadının 5 yıl hapsi isteniyor.

  İntikam almak için

  JAPONYA’da çok popüler olan interaktif bir oyundaki sanal cinayet, geçen mayıs ayı ortasında yaşandı. 43 yaşındaki bir kadın, Maple Story oyununda tanışıp yine oyun içinde evlendiği erkekten intikam almak amacıyla kimlik hırsızlığı yaptı. 33 yaşındaki adamın şifresini çalan kadın, onun karakteriyle oyuna girip intihar etti. Onlarca saat oyun sayesinde geliştirdiği karakteri kaybeden adam, kadını polise şikayet etti.

  Elektronik suç

  Sapporo şehri polisi, 1000 km uzaklıktaki Miyazaki’de yaşayan kadını, yasadışı yollardan başkasının bilgisayarına erişim ve elektronik verileri tahrif etme suçundan önceki gün tutukladı. Sanal kocasının kendisine danışmadan aniden boşanmasından yakınan kadın hakkında 5 yıla kadar hapis ve 5 bin dolar para cezası isteniyor. Maple Story adlı oyunda, duygusal ilişkilere ve sosyal aktivitelere girerek karakter geliştiriliyor ve canavarlarla savaşılıyor. DIŞ HABERLER
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı