Gündem Haberleri

  Cinayet hükümlüsüne, çifte cinayetten 50 yıl hapis daha

  Mehmet KAYMAK/ADANA, (DHA)
  24.11.2009 - 17:04 | Son Güncelleme:

  ADANA’da geçen yıl cinayet suçundan müebbet hapis cezasına mahkum edilen ve cezasını çekmekte olan 29 yaşındaki Fethi Ahmet Ertaş, ayrıca 2 kişiyi öldürmekten 50 yıl hapis cezasına daha çarptırıldı.

  Yüreğir İlçesi’ne bağlı Yunusoğlu Beldesi’nde 15 Temmuz 2007’de, 01 BK 692 plakalı otomobilin içinde 36 yaşındaki Mehmet Yılmaz ve 22 yaşındaki Ahmet Adıgeçen’in kafalarına üçer kurşun sıkarak öldürülmesi olayıyla ilgili olarak yargılanan Ertaş, Adana 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıktı.

  Ertaş, suçlamaları kabul etmeyerek “Öldürülenlerle herhangi bir husumetim yok. Kim yaptıysa Allah belasını versin. Ben 3- 4 bin lira için kimseyi öldürmem. Beraatımı istiyorum. Takdir yüce mahkemenindir” dedi. 4 Ekim 2007’de Pınar Mahallesi’nde yakalanan Ertaş, tutuklandığı mahkemedeki ifadesinde de suçlamayı kabul etmeyerek, “Mehmet’e fırınımın üzerindeki daireyi kiraya vermiştim. 3 bin YTL’ye yakın alacağım vardı. Telefon açıp parayı vereceğini söyledi. Ancak beklediğim yere gelmedi. Öldürülmeleriyle benim ilgim yok. Faili meçhul olaylar üzerime yıkılmak isteniyor” diyerek kendini savunmuştu.

  2006’nın Haziran ayında, Abdulkadir Doğan’ın otomobil içerisinde öldürülmesi olayıyla ilgili olarak müebbet hapis cezasına mahkum edilen Ertaş, bu kez 2 kişinin öldürülmesiyle ilgili olarak toplam 50 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
  Mahkemeden çıkan öldürülenlerin yakınları karar karşısında “Adalet yerini buldu” derken, sanık yakınları tepki gösterdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı