BURSA HABERLERİ

Çınarönü Mahallesi’ne Estetik Dokunuş

IHA
17.10.2015 - 18:02Son Güncelleme :

YEŞİL SEFERBERLİK BAŞLATAN YILDIRIM BELEDİYESİ, İLÇEYE YENİ PARKLAR KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR. SON ÜÇ GÜNDE YEŞİL ALANLARI, YÜRÜYÜŞ PARKURLARI VE SPOR ALANLARI İLE ÜÇ PARKI HİZMETE AÇTIKLARINI SÖYLEYEN YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ, “YILDIRIM’IN YAŞAM STANDARDINI ARTTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ” DEDİ.

IHA

Yeşil seferberlik başlatan Yıldırım Belediyesi, ilçeye yeni parklar kazandırmaya devam ediyor. Son üç günde yeşil alanları, yürüyüş parkurları ve spor alanları ile üç parkı hizmete açtıklarını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’ın yaşam standardını arttırmak için çalışıyoruz” dedi.
Yıldırım Belediyesi, dinlenme alanları, çocuk parkları gibi önemli çalışmalara imza atmayı sürdürüyor. İlçenin çehresini değiştirmek için çevre düzenlemeleri çalışmalarına devam eden Yıldırım Belediyesi, Çınarönü Mahallesi’nde hizmete açtığı Çınaraltı Parkı ile bölgeye nefes aldıracak. 1306 metrekare yeşil alanı ile toplam 1717 metre kare alanda hizmet verecek ve içinde oyun, kondisyon grubu, spor, yürüme ve dinlenme alanı bulunan Çınaraltı Parkı’nın açılış törenine Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yanı sıra önceki dönem İçişleri Bakanı Efkan Ala, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Mehter marşlarıyla renklenen açılışta yaptığı konuşmada, Yıldırım’da estetiğe büyük önem verdiklerini söyleyen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, yeşil alanların bir ülkenin gelişmişlik seviyesinin önemli göstergelerinden biri olduğunun altını çizdi. Yıldırım’a daha fazla yeşil alan kazandırmaya büyük önem verdiklerini de belirten Başkan Edebali “Mutlu insan sağlıklı şehir felsefemizin omurgasını oluşturan kentsel dönüşüm çalışmalarımızda da sık sık vurgu yaptığımız ‘Yeşil Yıldırım’ı hemşerilerimizle güç birliği içerisinde tekrar inşa ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Vatandaşlardan gelen park taleplerini de değerlendirdiklerini anlatan Edebali “Talep edilen nokta eğer uygunsa oraya da park yapıyoruz” dedi.
Çocukların parçası oldukları parklarda arkadaşlık duyguları ile büyümelerini arzu ettiğini belirten Başkan Edebali, belediye olarak parklar yapmaya devam edeceklerini de söyledi.
“YILDIRIM DOSTLUK VE BARIŞIN ŞEHRİ”
Efkan Ala da, Yıldırım’ın Bursa’nın gelişen ve değişen yüzü olduğunu belirtti. Ala, içinde barındırdığı insan mozaiği ile Türkiye’nin minyatürü olduğunu söylediği Yıldırım’ın dostluk ve barış şehri olarak ülkeye örnek olduğunu da hatırlattı. Yıldırım’ın üçte birini kapsayan kentsel dönüşüm projesine de işaret eden Ala, “Hizmetlerimizde vatandaşın isteğine öncelik veriyoruz. Yıldırımlı kardeşlerimizin bugün en büyük isteği kentsel dönüşüm ise biz de bu sese kulak vererek yolumuza devam edeceğiz” dedi. Bursa Valisi Münir Karaloğlu ise Yıldırım’ın nüfus olarak en büyük, coğrafi olarak da en küçük ilçelerinden birisi olduğunu belirterek, bölgeye hizmet sunmanın zorluğuna dikkat çekti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de törende yaptığı konuşmada, Yıldırım’ın son 18 ay içinde büyük atılım yaptığını, bölgenin cazibe merkezi haline geldiğini ifade etti. Altepe, hem Bursa Büyükşehir Belediyesi, hem de Yıldırım Belediyesi olarak ilçeye yatırımlara devam edeceklerini bildirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Çınarönü Mahallesi’ne Estetik Dokunuş hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 18 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çınarönü Mahallesi’ne Estetik Dokunuş haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

04 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı