Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çınar'ın hedefi olimpiyatlar

Geçen yıl yapılan Avrupa Okçuluk Salon Şampiyonası'nda Gençler Avrupa Şampiyonu olan Okçuluk Milli Takımı sporcusu Sermet Çınar, “Hedefim, her sporcunun isteyeceği gibi olimpiyatlarda derece yapmak” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
2011 yılında yapılacak Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası'ndaki yarışmalara hazırlanan Okçuluk Milli Takımı, Denizli EGS Park Fuar Alanı'nda 20 sporcuyla kamp yapıyor.

Sporculardan Avrupa şampiyonu Çınar, 5 senedir okçuluk sporuyla uğraştığını ve 4 yıldır da uluslararası şampiyonalarda milli takımı temsil ettiğini belirterek, 2010 yılının kendisinin ve milli takımın başarı grafiğinin yükseldiği bir yıl olduğuna dikkati çekti.

Geçen yıl Salon Avrupa Şampiyonası'nda, Gençler Avrupa Şampiyonu olduğunu ve aynı zamanda dünya rekorunu kırdığını anlatan Çınar, şunları söyledi:
“4 yıldır milli takımdayım. 2009 yılından bu yana başarı grafiğim de yükseldi, kondisyonum artmaya başladı. 2010 Salon Avrupa Şampiyonası'nda Gençler Avrupa Şampiyonu oldum. Aynı zamanda Türkiye, Avrupa ve Dünya rekorunu aynı anda kırdım. 2010 yılında temmuz ayında yapılan Açık Hava Avrupa Şampiyonası'nda takım halinde birinci olduk. Olimpiyat kotası yarışması için aramızda seçmeler yapılacak. Şu anda o seçme yarışmasına hazırlanıyoruz. Havalar soğuduğu için kapalı alanda atış yapıyoruz. Normalde bizim açık havada atmamız gerekiyor. Denizli'nin bize sunduğu böyle bir ortamda açık havada atar gibi uzak mesafe yani 90 metreye kadar ulaşabilecek mesafeye atabiliyoruz. Diğer illerde bu biraz daha zor oluyor. Burası şu an Türkiye'nin en uzunlukta olan salonu. Hedefim, her sporcunun isteyeceği gibi olimpiyatlarda derece yapmak.”

Bunları da Beğenebilirsiniz