Gündem Haberleri

  Çınar'da 3 askeri yaralayan PKK'lılara operasyon

  Ferit ASLAN- Bayram BULUT/DİYARBAKIR, (DHA)
  14.10.2011 - 13:29 | Son Güncelleme:

  DİYARBAKIR’ın Çınar İlçesi’nde dün akşam İlçe Jandarma Komutanlığı lojmanlarına düzenledikleri saldırıda 3 askeri yaralayan PKK’lı teröristlerin yakalanması için polis ve askerin başlattığı operasyonlar sürüyor. İlçede birçok eve baskınlar düzenleyen güvenlik güçleri, kırsal alanda da PKK’lıların izini sürüyor.

  Çınar’da dün gece PKK’lılar İlçe Jandarma Komutanlığı’na ait lojmanları hedef aldı. PKK’lılar lojmanların hemen yanında bulunan Yeşil Camii bahçesinden ve değişik noktalardan açtıkları ateşte lojman önündeki nöbet kulübesinde bulunan 3 askeri yaraladı. Lojmandaki diğer askerlerin karşılık vermesiyle çıkan ve 40 dakika süren çatışmanın ardından PKK’lılar kaçarak izlerini kaybettirdi. Çatışma sırasında bazı evlerin de kurşunları hedef olduğu görüldü.

  Sabah saatlerinde asker ve polis ilçe merkezi ve kırsal alanda operasyonu genişletti. Saldırının gerçekleştiği yerde sokaklara giren askerler PKK’lıların izini sürdü. Jandarma Özel Harekat timlerinin gerçekleştirdiği operasyon kapsamında dün gece de birçok eve baskın düzenlendiği öğrenildi. Saldırganların ilçe merkezinde olması ihtimaline karşı operasyon devam ederken, ilçenin kırsalında da başlayan operasyonun sürdüğü belirtildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı