KASTAMONU HABERLERİ

Çınar, Taşköprü İlçesini Ziyaret Etti

IHA
16.10.2015 - 18:08Son Güncelleme :

MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, Taşköprü ilçesini ziyaret etti.

IHA

TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve MHP Kastamonu Milletvekili Adayı Emin Çınar, Taşköprü ilçesini ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Emin Çınar’a, “Sadece seçimden seçime değil, her zaman bizleri ziyarete gelen tek milletvekilisiniz” diyen Taşköprü halkı, MHP heyetine yoğun ilgi gösterdi. Yaptığı ziyaretlerde açıklamalarda bulunan Kastamonu Emin Çınar, çözüm süreci adı altında müzakere sürecinde milli birliğin zedelendiğini ve Türkiye’nin zayıflatıldığını ifade etti.
Emin Çınar, şöyle devam etti: “Terörle yürütülen müzakere süreci, ne PKK’nın dağdan inmesini ve silah bırakmasını ne de birlikte yaşama iradesinin güçlenmesini sağlamıştır. Sadece taviz ve teslimiyet döngüsünde ilerleyen bir hükumet icraatı ile birliğimiz zedelenmiş ve Türkiye zayıflatılmıştır. Terör örgütü PKK “çözüm” kandırmacası altında devletin terörle mücadeleyi bıraktığı süreci silah, mühimmat ve militan yığınağı yapmak için kullanmıştır. Bu süreçte hükumetin çözüm süreci zarar görmesin diye terörist oluşumlara göz yumduğu ve terörle mücadeleyi askıya aldığı yine hükumet yetkililerince utanmadan itiraf edilmiştir. Hükümet te devlet kuruluşları da uyumuş, bölücü örgüt güçlenmiştir. Bölücü örgütün iki ton bombayı traktöre yükleyip karakola saldırmasını temin eden gücü de, birçok yerde özerklik ilan edecek cesareti de, şehirlerde hakimiyet kurarak asker ve polisi sokmama cesareti de AK Parti’nin ve onun çözüm süreci politikasının eseridir. Bu nedenledir ki akan kandan, gelen şehit cenazelerinden ve beka meselesinden AK Parti sorumludur. Nitekim düne kadar MHP’yi “kandan beslenenler”, “morg bekçisi” diye itham eden ve iftira atanlar “yanlış yapmışız” noktasına gelmiştir. Hükumet ve AK Parti yetkililerinin art arda yaptıkları açıklamalar adeta birer itiraf niteliğinde olup bu süreçte devleti nasıl bir acze sevk ettiklerinin de ikrarı olmaktadır. Bize göre daha da önemlisi ülke ve millet yararını esas alarak yıllardır dile getirmekte olduğumuz doğruların, bu süreçte milletimizin ekseriyeti tarafından da kabul görmesi olmuştur. Çözüm sürecinin bir ihanet ve bölünme süreci olduğu bugün net olarak anlaşılmıştır. Bize göre zaman geçirilmeden Türkiye Cumhuriyeti Devleti"nin ve Türk milletinin bekasını tehdit eden bölücü terörle mücadele kapsamında yeni bir yaklaşım geliştirilmelidir”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Çınar, Taşköprü İlçesini Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 18 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çınar, Taşköprü İlçesini Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

  KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:12
  • Guneş
   06:53
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   15:41
  • Akşam
   18:07
  • Yatsı
   19:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı