Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çınal'dan hakkındaki iddialara yalanlama

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Belçika’da yayınlanan "Het Laatste Nieuwe" gazetesinde yeralan bir haberde adı, rüşvet olaylarına karıştığı yazılan gazeteci Yusuf Çınal, Brüksel’de bir basın bildirisi dağıtarak, hakkındaki ithamları yalanladı ve kendisine yönelik iftiralar karşısında yasal girişimler başlatacağını açıkladı.

Çınal, "Sakaryaspor yönetiminde yer almadığım gibi, kulüp yönetiminin beni dışlayıcı bir karar alması da söz konusu olmamıştır. Türkiye’de Sakarya Gazeteciler Cemiyeti ve Belçika’da Uluslararası Basın Cemiyeti üyesi bir gazeteciyim. Sakaryaspor’a transfer olan İgor Nikolovski’yi tanımam. Bu transfere aracı olan Ranko Stojiç ile hiçbir zaman bir araya gelmedim, konuşmadım, pazarlığa girmedim. Dolayısı ile bana rüşvet vermiş olması da mümkün değildir" dedi.

Gazeteci Yusuf Çınal, "Het Laatste Nieuwe" gazetesinde söz konusu iddiaları yansıtan haberde imzası bulunan gazetecinin hatasını kabul ettiğini ve bu gazetenin daha sonra duruma açıklık getiren, kendi görüşlerini de yansıtan bir habere yer verdiğini de söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz